ბავშვი არ დაბადებულაო და სახელს არქმევდნენ, თუ ჩამოდის ჩამოვიდეს — ღარიბაშვილი სააკაშვილზე
"ბავშვი არ დაბადებულაო და სახელს არქმევნდენ, თუ ჩამოდის ეს კაცი ჩამოვიდეს" — ასე გამოეხმაურა პრემიერმინისტრი ირაკლი ღარიბაშვილი ყოფილი პრეზიდენტის, მიხეილ სააკაშვილის სავარაუდო ჩამოსვლას ქვეყანაში. მანვე აღნიშნა, რომ თუ სააკაშვილი ჩამოვა დაიჭერენ და იმასაც ზედ მიაყოლებენ, ვინც ამ პროცესს ხელს შეუშლის.
ღარიბაშვილი ამტკიცებს, რომ სამოქალაქო დაპირისპირება არც ერთხელ არ დაუანონსებია. ამასთან მან თქვა, რომ სააკაშვილს სჭირდება 10 პოლიციელი, გამოცდილი კაცი რომელიც მას დააკავებს.
"არავითარი სამოქალაქო დაპირისპირება მე არ დამიანონსებია. სამოქალაქო დაპირისპირება დააანონსეს ნაციონალური მოძრაობის წარმომადგენლებმა, როცა თქვეს, რომ ისინი ხელს შეუშლიან თურმე სააკაშვილის დაკავებას, ეს ერთი. მეორე, მე ზოგადად ვთქვი, რომ ოპოზიციას არ შეუძლია, არ ძალუძს საკუთარი მხარდამჭერების მობილიზებაც კი", — თქვა ღარიბაშვილმა.