სუს, რა თქმა უნდა, აღკვეთს, გამოძიებაც დაწყებულია — ღარიბაშვილი ჩანაწერებზე
საქართველოს პრემიერმინისტრი ირაკლი ღარიბაშვილი გამოქვეყნებულ ფარულ ჩანაწერებთან დაკავშირებით აცხადებს, რომ ფაქტს სახელმწიფო უსაფრთხოების სამსახური (სუს) "აღკვეთს". მისივე თქმით, უნდა დადგინდეს ვინ ახორციელებდა ფარულ მიყურადებას, რადგან მოსმენის საშუალება ძალიან ბევრ ადამიანსა და ქვეყანას აქვს.
"ჯერ ერთი, ეს უნდა დადგინდეს, დამტკიცდეს, ვინ უსმენდა, როგორ უსმენდა, უსმენდა თუ არა, ძალიან ბევრ ადამიანს აქვს ამის მოსმენის საშუალება და ძალიან ბევრ ქვეყანას. სუს, რა თქმა უნდა, აღკვეთს. გამოძიებაც დაწყებულია და ყველაფერი გაირკვევა", — განაცხადა ღარიბაშვილმა.
კითხვაზე აზიანებს თუ არა ქვეყანას ის, რომ ფარულ ჩანაწერებში სხვა ადამიანებთან ერთად, ელჩებიც ფიგურირებენ, ღარიბაშვილი პასუხობს, რომ ქვეყანას არა აღნიშნული, არამედ "მთელი ეს აჟიოტაჟი აზიანებს".
"ქვეყანას აზიანებს, რა თქმა უნდა, მთელი ეს აჟოტაჟი, რომელიც მხოლოდ და მხოლოდ პოლიტიკური მიზნით, არჩევნებისთვის არის შექმნილი. რა თქმა უნდა, აზიანებს და აბსოლუტურად გეთანხმებით, რომ აზიანებს მთელი ეს ქაოსი და ალიაქოთი, რაც არის", — თქვა ღარიბაშვილმა.