შსს ალექსანდრე ლაშქარავას ოჯახს დამოუკიდებელი ექსპერტის ჩართვას სთავაზობს
შს სამინისტრომ TV პირველის ოპერატორის გარდაცვალებასთან დაკავშირებით მეორე განცხადება გაავრცელა, სადაც ნათქვამია, რომ ოჯახს შესთავაზეს, სასამართლო-სამედიცინო ექსპერტიზაში მონაწილეობა მიიღოს მათთვის სასურველმა დამოუკიდებელმა და საერთაშორისო ექსპერტმა.
"TV პირველის ოპერატორის, ალექსანდრე ლაშქარავას, გარდაცვალების ფაქტზე ვაკე-საბურთალოს პოლიციის სამმართველოში გამოძიება საქართველოს სისხლის სამართლის კოდექსის 115 მუხლით დაიწყო. დაინიშნა შესაბამისი სასამართლო-სამედიცინო ექსპერტიზა, გარდაცვლილის ცხედარი გადასვენებულია ექსპერტიზის ბიუროში. ოჯახის წევრებს გამოძიების მიერ შეეთავაზათ, რომ სასამართლო-სამედიცინო ექსპერტიზაში მონაწილეობა მიიღოს მათთვის სასურველმა დამოუკიდებელმა და საერთაშორისო ექსპერტმა", — ნათქვამია განცხადებაში.
შსს-ს პირველ განცხადებაში ნათქვამია, რომ გამოძიება სისხლის სამართლის 115-ე მუხლით მიმდინარეობს, რაც თვითმკვლელობამდე მიყვანას გულისხმობს. ასევე ნათქვამი იყო, რომ დაინიშნებოდა სასამართლო-სამედიცინო ექსპერტიზა.