კობახიძე ხოშტარიას, დიღმელაშვილსა და მაქარაშვილს რუსეთის "აგენტურას" უწოდებს
ქართული ოცნების თავმჯდომარის, ირაკლი კობახიძის განცხადებით, ადამიანები, რომლებიც რუსი ჟურნალისტისა და კრემლის პროპაგანდისტის, ვლადიმერ პოზნერის საქართველოში ჩამოსვლასა და მის მიერ ე.წ. კომენდანტის წესების დარღვევას აპროტესტებდნენ, თავად აკეთებენ "რუსულ საქმეს საქართველოში".
მან დაასახელა კონკრეტული აქტივისტები და პოლიტიკოსები, რომლებსაც "აგენტურა" უწოდა და "საფუძვლიანი ეჭვი" გამოთქვა, რომ ისინი რუსეთის აგენტები არიან.
"სინამდვილეში ისინი არიან რუსული საქმის მკეთებელი ხალხი და ის ყველაფერი, რაც ვიხილეთ გუშინ ... ვინ არის მაქარაშვილი? გულუას ყოფილი პრესსპიკერი. დიღმელაშვილი ვინ არის? ის აპროტესტებდა ბუშის ქუჩის გახსნას საქართველოში, თავის დროზე. ვინ არის ელენე ხოშტარია? რუსეთის საერთაშორისო უსაფრთხოების დიპლომირებული სპეციალისტი.
საფუძვლიანი ეჭვი არსებობს იმასთან დაკავშირებით, რომ ისინი მარტო საქმეს კი არ აკეთებენ რუსულს, რომ ისინი არიან რუსეთის აგენტები. როგორ იგებენ ისინი ყველაზე ადრე ასეთ ვიზიტებს? ელენე ხოშტარია საიდან იგებს, სქრინები რომ ჰქონდა მესიჯების, გამართული რუსულით დაწერილი? ეს არის აგენტურა, რომელიც მოქმედებს აგენტურული ინტერესების შესაბამისად", — განაცხადა ირაკლი კობახიძემ.
ვლადიმერ პოზნერმა საქართველო 1-ელ აპრილს, გამთენიისას, დაგეგმილზე ადრე დატოვა.