რაც გინდათ ის დაარქვით ამ საუბრებს, გნებავთ ჭორაობა ვუწოდოთ და ეს არის დანაშაული? — ჩუბინიძე ჩანაწერებზე
ფოტო: კადრი ვიდეოდან / იმედი
სახელმწიფო დაცვის სამსახურის ხელმღვანელი და ბიძინა ივანიშვილის დაცვის სამსახურის ყოფილი უფროსი ანზორ ჩუბინიძე აცხადებს, რომ ფარული ჩანაწერებში 2010-2011 წლის საუბრებია ასახული და ის დანაშაული კი არა "ჭორაობა" უფრო იყო. მისი თქმით, დანაშაული ამ ჩანაწერების მოპოვება, მოდელირება და გავრცელებაა.
"ჩანაწერები, რომელიც სრულიად უკანონოდ იყო მოპოვებული 2010-2011 წელს, სამი ადამიანის, მათ შორის, ერთი არასრულწლოვანის და რაზეა ლაპარაკი; რაც გინდათ ის დაარქვით ამ საუბრებს, გნებავთ ჭორაობა ვუწოდოთ ხომ და ეს არის დანაშაული? მე ვფიქრობ, რომ დანაშაული არის ზუსტად, აი, ეს მისი უკანონო მოპოვება, მისი შენახვა, შემდეგ მისი მოდელირება და გავრცელება", — აცხადებს ის იმედთან ინტერვიუში.
ანზორ ჩუბინიძე ადასტურებს, რომ ბერა ივანიშვილის ლანძღვის გამო რამდენიმე ახალგაზრდას შეხვდა და მათ მშობლებს ელაპარაკა. თუმცა, აცხადებს, რომ ამ შეხვედრებზე იყო არა მუქარა, როგორც ეს ჩანაწერებში ჩანს, არამედ "პოზიტიური" საუბრები უფროსებთან ერთად.
გარდა ამისა, ჩუბინიძე ამტკიცებს, რომ ღარიბაშვილი მსგავს შეხვედრებში ჩართული არასდროს ყოფილა და ამ დროს ის არა პრემიერმინისტრი, არამედ ქართუ ფონდის პრეზიდენტი იყო. რაც შეეხება თავად მას, ამტკიცებს იმასაც, რომ "ამაყად შეუძლია თქვას", რომ არასდროს არავიზე არ განუხორციელებია ზემოქმედება.