აგორებული #MeToo კამპანია შუასაუკუნეობრივ საჯაროდ გასამართლების პროცესს ჰგავს — ხვიჩია ბერაზე
გირჩის ლიდერის, იაგო ხვიჩიას განცხადებით, ბერა ივანიშვილის წინააღმდეგ არსებული #MeToo (#მეც) კამპანია საჯაროდ გასამართლების პროცესს ჰგავს. ამის შესახებ მან TV პირველის ეთერში ისაუბრა. როგორც ხვიჩია ამბობს, მართლმსაჯულების აღსრულებისთვის ეს ცუდი ფორმაა.
"#MeToo კამპანია, რომელიც არის ახლა აგორებული ამ წუთის მოცემულობით, ჰგავს შუასაუკუნეობრივ საჯაროდ გასამართლების პროცესს. სადღაც ლაფს ესროდნენ ან ქვას, ან კედს, ჩაქოლვის პროცესს, ამის მიუხედავად ვინმე დამნაშავეა თუ უდანაშაულოა. თვითონ ძალიან ცუდია ეს ფორმა მართლმსაჯულების აღსრულების. MeToo კამპანიებით არ წყდება, ვინ მტყუანია და ვინ მართალია და, ზოგადად, მართლმსაჯულების საკითხები.
ბიძინა ივანიშვილის მთავარი დანაშაული მათ შორის თავისი შვილის მიმართ არის, რომ ჩვენ არ შეგვიქმნა ისეთი ადგილი საქართველოში, სადაც ბერას ახლა შეეძლებოდა მისვლა და ლაპარაკი და მისი მხრიდან ნანახი რეალობის ახსნა. ახლა მას ასამართლებს ყველაზე ცუდი მსაჯული — მასა. ადამიანების მასა არჩევს მტყუან-მართალს #MeToo კამპანიებით. ჩვენ ამაზე უნდა დავფიქრდეთ, გვინდა თუ არა, რომ რომელიმე ჩვენგანი ხალხის მასამ გაასამართლოს #MeToo კამპანიებით ყველანაირი მტკიცებულებების გამოკვლევის გარეშე", — ამბობს ხვიჩია.