არ მივცემთ საბაბს ივანიშვილის რეჟიმს, რომ ღარიბაშვილის საკითხით ოპოზიციას მოლაპარაკებების ჩაშლა დააბრალოს — ბოკერია
ფოტო: On.ge/ანა ვახტანგაძე
ევროპული საქართველოს ლიდერის, გიგა ბოკერიას თქმით, ოპოზიცია არ მისცემს საბაბს ქართულ ოცნებას, რომ მოლაპარაკებებზე ღარიბაშვილის საკითხის გამოყენებით მათ მოლაპარაკებების ჩაშლა დააბრალოს.
"სრული კონსენსუსია იმაზე, რომ ნორმალური, ამ ძალიან არანორმალურ ვითარებაშიც რომ ვთქვათ, განვითარება იქნებოდა, რომ ღარიბაშვილისნაირი ფიგურა არც პრემიერმინისტრი იყოს და არც მოლაპარაკებებზე არ იყოს. მაგრამ ძალიან მნიშვნელოვანი კონსენსუსია მთლიანად ოპოზიციაში, იმ განსხვავებების მიუხედავად, რაც აქამდე დაფიქსირდა, რომ ჩვენ არ მივცემთ საბაბს ივანიშვილის რეჟიმს, რომ ღარიბაშვილის საკითხის გამოყენებით ოპოზიციას მოლაპარაკებების ჩაშლა დააბრალოს, თუ აქამდე მივა საქმე", — განაცხადა გიგა ბოკერიამ.
ჩანაწერებების გავრცელების შემდეგ ოპოზიციის ნაწილი აცხადებს, რომ პრემიერმინისტრ ღარიბაშვილთან ერთად მოლაპარაკებების მაგიდაზე დაჯდომას არ აპირებს. განსხვავებული პოზიცია აქვს პარტიების უმრავლესობას და თვლიან, რომ ღარიბაშვილი ზუსტად ისევე ახმოვანებს პარტიის დამფუძნებლის, ბიძინა ივანიშვილის ფიქრებს, როგორც ნებისმიერი სხვა.