ეს ხდება მხოლოდ ავტორიტარულ და დიქტატორულ რეჟიმებში, ამის ფასს გადაიხდის ივანიშვილი — ხოშტარია
პოლიტიკოს ელენე ხოშტარიას განცხადებით, ნიკა მელიას დაკავება დიდ კვალს დაამჩნევს ქვეყანას, ამის ფასს კი ქართული ოცნების დამფუძნებელი, ბიძინა ივანიშვილი გადაიხდის.
"აბსოლუტურად არანორმალური სიტუაციაა ქვეყნისთვის, რომ ამდენ ადამიანთან მოდის ამ რაოდენობის პოლიცია შენობაში, სპეცოპერაციას ატარებენ ოპოზიიციის წინააღმდეგ. ეს ძალიან დიდ კვალს დაამჩნევს ქვეყანას, ეს ხდება მხოლოდ და მხოლოდ ავტორიტარულ და დიქტატორულ რეჟიმებში და აუცილებლად ფასს გადაიხდის ბიძინა ივანიშვილი", — განაცხადა ხოშტარიამ.
რამდენიმე წუთის წინ სპეცრაზმა ნიკა მელია დააკავა. სამართალდამცავები პარტიის ოფისში გამთენიისას გამოჩნდნენ. რამდენიმე საათში მას შემდეგ, რაც ირაკლი ღარიბაშვილი პრემიერმინისტრად აირჩიეს.
სპეცრაზმებელი შენონაში შევიდნენ როგორც სახურავიდან, ისე პირველ სართულზე არსებული შესასვლელებინდა. მათ პირველი საართული გაათავისუფლეს და მოგვიანებით ნიკა მელიას ოთახს მიადგნენ, სადაც ის ოპოზიციის სხვა ლიდერებთან და მხარდამჭერებთან ერთად იყო გამაგრებული.