ამ წუთიდან მოვლენების ნებისმიერი ესკალაცია არის ხელისუფლების კისერზე — ეკა გიგაური
ფოტო: საერთაშორისო გამჭვირვალობა — საქართველო
საერთაშორისო გამჭვირვალობა — საქართველოს თავმჯდომარის, ეკა გიგაურის განცხადებით, ერთიანი ნაციონალური მოძრაობის ლიდერის, ნიკა მელიასთვის სასამართლო გადწყვეტილების შემდეგ მოვლენების ნებისმიერი ესკალაცია ხელისუფლების კისერზე იქნება. ამის შესახებ მან ფორმულას ეთერში ისაუბრა.
"ყველანაირი ესკალაცია, აი ამ წუთიდან, ნებისმიერი ესკალაცია მოვლენების არის ხელისუფლების კისერზე და მათი პასუხისმგებლობა იქნება ყველაფერი, რაც მოხდება ამ ქვეყანაში, ეს არის ძალიან მნიშვნელოვანი საკითხი, რაც მათ უნდა გაითვალისწინონ. მე მგონი, ამაზე არ ფიქრობენ, მაგრამ როდესაც დაფიქრდებიან, მე მგონი, ძალიან გვიანი იქნება უკვე", — განაცხადა გიგაურმა.
თბილისის საქალაქო სასამართლომ დააკმაყოფილა პროკურატურის მოთხოვნა და ნაციონალური მოძრაობის თავმჯდომარეს, ნიკა მელიას აღკვეთის ღონისძიების სახით პატიმრობა შეუფარდა. საქმეს მოსამართლე ნინო ჩახნაშვილი განიხილავდა. აღსანიშნავია, აღკვეთის ღონისძიების შეფარდება არ ნიშნავს საბოლოო გადაწყვეტილებას — განხილვები ამის შემდეგაც უნდა გაგრძელდეს და სასამართლოს მაქსიმუმ 9-თვიანი ვადა აქვს, რომ საბოლოო ვერდიქტი გამოიტანოს.