ISFED პროფესიონალური და ღირსეული რეპუტაციის მქონე ორგანიზაციაა — USAID
USAID-ში მიესალმებიან, რომ ორგანიზაცია სამართლიანმა არჩევნებმა (ISFED) პარალელური დათვლის შედეგები საკუთარი ინიციატივით გადაამოწმა და შიდა აუდიტის დასკვნა საზოგადოებას გააცნო. როგორც ორგანიზაციაში აცხადებენ, ისინი აფასებენ ISFED-თან თანამშრომლობას და მას დამოუკიდებელ და მიუკერძოებელ ორგანიზაციად მოიხსენიებენ.
"ISFED პროფესიონალური და ღირსეული რეპუტაციის მქონე სამოქალაქო საზოგადოების ორგანიზაციაა, რომელიც ყოველთვის პასუხისმგებელია გამჭირვალე ინფორმაციის უზრუნველყოფაზე, საკუთარ მონაცემთა ხარისხის კონტროლსა და შედეგების სიზუსტეზე PVT-ის ჩატარების საერთაშორისოდ აღიარებული საუკეთესო პრაქტიკის შესაბამისად.
მხარს ვუჭერთ არჩევნების მონიტორინგში ჩართული ყველა ორგანიზაციის გამჭვირვალე მუშაობას და ვაფასებთ ISFED-ის მიერ არჩევნების შემდგომ რთულ გარემოში განხორციელებულ საქმიანობას", — ნათქვამია USAID-ის განცხადებაში.
USAID ორგანიზაცია სამართლიანი არჩევნების დონორია. როგორც ISFED-ის ხელმძღვანელმა თქვა, პარალელურ დათვლაში აღმოჩენილი ხარვეზის შესახებ USAID-ის ნოემბრის ბოლოს შეატყობინეს.