პუტინი ფიქრობს, რომ ნავალნიმ თავი მოიწამლა, ოპოზიციონერი მას ირონიულად პასუხობს
ფოტო: ალექსეი ნავალნი / Instagram
პუტინის ვერსიის საპასუხოდ, რომლის თანახმადაც, შესაძლოა, ნავალნიმ თავი თავად მოიწამლა, ნავალნიმ ინსტაგრამგვერდზე პოსტი გამოქვეყნა და თქვა, რომ კარგი ვერსიაა და შესწავლას იმსახურებს.
"სამზარეულოში ნოვიჩოკი მოვხარშე; მერე თვითმფრინავში მშვიდად ვწრუპავდი; ბოლოს კომაში ჩავვარდი. მანამდე კი ცოლს, კოლეგებსა და მეგობრებს მოველაპარაკე, რომ თუ ჯანდაცვის სამინსიტრო გერმანიაში ჩემს გადაყვანას მოინდომებს, არაფრის დიდებით არ დათანხმდნენ. მოვკმვდარიყავი ომსკის საავადმყოფოში და აღმოვჩენილიყავი ომსკის მორგში, სადაც სიკვდილის მიზეზად ჩაწერილი იქნებოდა, "საკმარისი იცხოვრა" — აი, ეს იყო ჩემი ეშმაკური გეგმის საბოლოო მიზანი. მაგრამ პუტინმა მაჯობა, მას ასე იოლად ვერ მოატყუებ. შედეგად კი, მე, როგორც სულელი, 18 დღე კომაში ვიყავი. ჩემსას ვერ მივაღწიე. პროვოკაცია არ გამოვიდა!" — ნათქვამია ნავალნის საპასუხო პოსტში.
ნავალნის მიერ თავის მოწამვლის ვერსიაზე პუტინმა საფრანგეთის პრეზიდენტ მაკრონთან სატელეფონო საუბრისას განაცხადა. ინფორმაცია ამის შესახებ გამოცემა MEDUZA-მ ფრანგულ მედია LE MONDE-ზე დაყრდნობით გაავრცელა. მათივე ცნობით, საუბრისას მაკრონმა უარყო პუტინის ვერსია.
მედიის ინფორმაციით, საუბრისას პუტინმა ნავალნის მარტივი არეულობის გამომწვევი უწოდა და აღნიშნა, რომ კორუფციასთან ბრძოლის ფონდი, რომელიც ოპოზიციის წარმომადგენლებითაა დაკომპლექტებული, დეპუტატებსა და ჩინოვნიკებს აშანტაჟებდა.