დირექტორის არჩევის მეოთხე მცდელობა აჭარის ტელევიზიაში
ფოტო: საზოგადოებრივი მაუწყებლის აჭარის ტელევიზია
საზოგადოებრივი მაუწყებლის აჭარის ტელევიზიასა და რადიოში დირექტორის ასარჩევად კონკურსი ისევ გამოცხადდა, უკვე მეოთხედ. წინა სამ მცდელობაზე მრჩეველთა საბჭოს ხმათა უმრავლესობა ვერცერთმა კანდიდატმა ვერ მოიპოვა.
დირექტორობის მსურველებმა განცხადებები 26 აგვისტოდან მიმდინარე წლის 24 სექტემბრის ჩათვლით უნდა წარადგინონ. მრჩეველთა საბჭომ კი გადაწყვეტილება 2019 წლის 4 ოქტომბრამდე უნდა მიიღოს.
ბოლო მცდელობისას საბჭოს ერთმა წევრმა უარი თქვა კენჭისყრაში მონაწილეობაზე, ერთი წევრი კი არ ესწრებოდა. შედეგად ხმები ორივე ტურში ასე გადანაწილდა: გიორგი კოხრეიძე — 2 და თინა ცისკარაძე —1. ვერც ერთმა კანდიდატმა ვერ მიიღო დამსწრეთა ნახევარზე მეტის ხმა, ამიტომ კონკურსი ჩაშლილად გამოცხადდა.
აღსანიშნია ისიც, რომ გიორგი კოხრეიძე მანამდე გამოცხადებულ ორივე კონკურსში მონაწილეობდა, მაგრამ საბჭოს არცერთ წევრს მისთვის ხმა არ ჰქონდა მიცემული.