სააპელაციო სასამართლომ დავით სარალიძის ჯგუფურად მკვლელობაში გ.ჯ. დამნაშავედ სცნო
სააპელაციო სასამართლომ დავით სარალიძის ჯგუფურ მკვლელობაში დაუდგენელ პირევბთან ერთად გ.ჯ. დამნაშავედ ცნო. განაჩენი მეორე ინსტანციაში რამდენიმე წუთის წინ გამოაცხადეს. ამ გადაწყვეტილებით თბილისის სააპელაციო სასამართლოს მოსამართლეთა პალატამ ნაწილობრივ შეცვალა საქალაქო სასამართლოს გადაწყვეტილება და ნაწილობრივ გაიზიარა ბრალდების მხარის პოზიცია.
საქალაქო სასამართლოს გადაწყვეტილებით, გ.ჯ. მსჯავრდებული იყო დავით სარალიძის დამამძიმებელ გარემოებაში მკვლელობის მცდელობისთვის და 10 წლითა და 6 თვით თავისუფლების აღკვეთა ჰქონდა შეფარდებული. სააპელაციო სასამართლოს გადაწყვეტილებით, არასრულწლოვანთა მართლმსაჯულების კოდექსის თანახმად, გ.ჯ.-ს სასჯელის სახით განესაზღვრა თავისუფლების აღკვეთა 11 წლითა და 3 თვის ვადით.
საქალაქო სასამართლოს გადაწყვეტილება
ჩასწორება: ნიუსის თავდაპირველ ვერსიაში მოცემული იყო, რომ სააპელაციომ საქალაქოს განაჩენი ძალაში დატოვა. დაზუსტების შემდეგ კი გაირკვა, რომ საქალაქოს გადაწყვეტილება ნაწილობრივ შეიცვალა.