ახალი სტრატეგიაა — ქართული ოცნება ბილბორდებზე ზურაბიშვილის მათი ლიდერებით ჩანაცვლებაზე
მმართველი პარტია ქართული ოცნება პრეზიდენტობის კანდიდატის, სალომე ზურაბიშვილის მხარდამჭერ ბილბორდებზე, მათი ლიდერების გამოჩენას პარტიის ახალი სტრატეგიით ხსნის.
"ქალაქის ქუჩებში პარტიის თავმჯდომარის, ბიძინა ივანიშვილის და ქართული ოცნების სხვა პოლიტიკური ლიდერების ბანერების განთავსება ახალი სტრატეგიის შემადგენელი ნაწილია".
პარტიაში აცხადებენ, რომ მეორე ტურის კამპანიის ფარგლებში განახლდა სალომე ზურაბიშვილის საარჩევნო სლოგანიც.
დღეს, 15 ნოემბერს დილიდან თბილისსა და ბათუმში სალომე ზურაბიშვილის მხარდამჭერი ბანერები გამოჩნდა, რომელზეც თვითონ ზურაბიშვილის ნაცვლად ქართული ოცნების თავმჯდომარე, ბიძინა ივანიშვილი და პარლამენტის თავმჯდომარე, ირაკლი კობახიძე არიან გამოსახული.
საქართველოს პრემიერ-მინისტრის, მამუკა ბახტაძის განცხადებით, არაფერია განსაკუთრებული, რომ ქართული ოცნება სალომე ზურაბიშვილის საარჩევნო კამპანიაშია ჩართული, მათ შორის ბიძინა ივანიშვილიც.
"თქვენ რა მიგაჩნიათ განსაკუთრებულად იმაში, რომ ქართული ოცნება, როგორც პირველ ტურში, ასევე მეორე ტურში, მხარს უჭერს სალომე ზურაბიშვილს და ჩართულია წინასაარჩევნო პროცესებში, მათ შორის მისი დამფუძნებელი, ბიძინა ივანიშვილიც. სალომე ზურაბიშვილის ბანერები არ შეგიმჩნევიათ სხვაგან? არის ახალი ბანერები, არის სალომე ზურაბიშვილის ბანერებიც", — განაცხადა მამუკა ბახტაძემ.