სუზანა ვიეირა საავადმყოფოში გადაიყვანეს, მსახიობი კრიტიკულ მდგომარეობაშია
ლეგენდარული ბრაზილიელი მსახიობი სუზანა ვიეირა რამდენიმე საათის წინ რიოში, ბარა დე ტიჟუკას ერთ-ერთ საავადმყოფოში გადაიყვანეს. ჯერჯერობით მსახიობის მდგომარეობასთან დაკავშირებით ინფორმაცია არ ვრცელდება, თუმცა როგორც იქაური მედია წერს, კომპანია გლობოს ვარსკვლავი კრიტიკულ მდგომარეობაშია.
გუშინ ვიეირამ საკუთარ ინსტაგრამზე ფოტო დადო, სადაც წერდა, რომ ბედნიერი იყო იმით, რომ კარნავალი ახლოვდება, თუმცა სავარაუდოდ ის წელს რიოს კარნავალში მონაწილეობას ვეღარ შეძლებს.
სუზანა ვიეირა არა მხოლოდ ბრაზილიური, არამედ მსოფლიო ტელენოველების დედოფლად არის შერაცხული. 75 წლის მსახიობი უკვე 50 წელზე მეტია ამ სფეროშია და დღემდე გლობოს ერთ-ერთ წამყვან მსახიობად ითვლება. მისი კოლეგები აღნიშნავენ, რომ სუზანა გადასაღებ მოედანზე ისეთ ცეცხლს ანთებს, რომ მისი უშრეტი ენერგიის ახალგაზრდებსაც კი შურთ. გარდა იმისა, რომ სუზანა ტელევიზიის ნამდვილი ვარსკვლავია, ის აქტიურია თეატრის სცენაზეც, სადაც სპეციალურად მისთვის იწერება სცენარები. ყველაფერი კი 1961 წელს დაიწყო, როდესაც რეჟისორმა რეჟის კარდოსუმ მას ცოლობა სთხოვა. სწორედ მისი დახმარებით მიიღო სუზანამ რამდენიმე მცირე როლი სან პაულოს მუნიციპალურ თეატრში. ამავე პერიოდს უკავშირდება სუზანას სახელის პირველად გაელვება ეკრანზე. კარიერის დასაწყისში მას სონია მარია ვიეირა გონსალვეში ერქვა, თუმცა როცა 1962 წელს პირველ სერიალში გამოჩნდა, მოითხოვა, რომ ეკრანზე სონიას მაგივრად სუზანა დაეწერათ. 1964 წლის სექტემბერში სუზანას და რეჟის მათი პირველი (და სუზანასთვის ერთადერთი) შვილი - როდრიგო ვიეირა კარდოსო შეეძინათ. ქმარმა სუზანას მოსთხოვა, რომ როლებზე მეტად ოჯახზე კონცენტრირებულიყო, თუმცა ვიეირას შვილის გაზრდასთან ერთად კარიერული წინსვლაც სურდა. ნიჭიერი მსახიობი 15 ტელესერიალისა და ათობით სპექტაკლის შემდეგ რეჟისორმა კასიანო გაბუს მენდესმა გლობოს იმპერიაში მიიწვია. 1972 წელს 18-საათიანი სამუშაო გრაფიკის გამო მეუღლის განაწყენებამ პიკს მიაღწია და სუზანას 11-წლიანი ქორწინება დასრულდა. 1976 წელი ვიეირას კარიერაში აღმავლობის პერიოდად ითვლება, კასიანო გაბუს მენდესმა გადაიღო ახალი სერიალი - "სასტიკი ანგელოზი". სუზანას პერსონაჟმა განსაკუთრებული ყურადღება მიიპყრო, რამაც მსახიობს უამრავი მთავარი როლი მოუტანა შემდეგ სერიალებში. 1985 წელს სუზანას ფოტოები ფლეიბოის ფურცლებზე გამოჩნდა. ამ პერიოდში მსახიობი 43 წლის იყო. მისი ფოტოები ცხადყოფდა, რომ ქალური სექსუალურობა 40-წლის შემდეგ სულაც არ სრულდება.