I, Tonya-ს მსახიობების შერჩევისთვის, კასტინგის მენეჯერს ოსკარი ეკუთვნის
კიდევ ერთი მიზეზი, თუ რატომ უნდა უყუროთ 2017 წლის ამერიკული შავი კომედიის ჟანრის ფილმს I, Tonya-ს, მსახიობების ის საოცარი შერჩევაა. ამაში კი, ფილმის ნახვამდე, ფოტოები დაგარწმუნებთ.
მე, ტონია საქართველოს კინოთეატრებში პირველი თებერვლიდან გავა, ფილმი კრეიგ გილესპიმ გადაიღო და მისი სცენარი სტივენ როჯერსს ეკუთვნის.
მე, ტონია, მოციგურავე ტონია ჰარდინგის ცხოვრებასა და კარიერაზე მოგვითხრობს და ფოკუსირებულია 1994 წლის ინციდენტზე, როდესაც ტონიას კონკურენტსა და ოლიმპიურ გუნდის წევრს, ნენსი კერიგანს დაესხნენ თავს.
ფილმში მოკუმენტური სტილიცაა შემოტანილი და მხატვრული ფილმის ფარგლებში, მთავარ გმირებთან ინტერვიუებსაც მოიცავს. ტონია ჰარდინგის როლს ავსტრალიელი მსახიობი მარგო რობი ასრულებს.
მე, ტონიას მსოფლიო პრემიერა ტორონტოს ფილმის ფესტივალზე 2017 წლის 8 სექტემბერს შედგა, ხოლო ამერიკის კინოთეატრებში პირველად 8 დეკემბერს გავიდა.