გია ვოლსკი: "მოწყალება არის აუცილებელი და საჭირო, ისევე, როგორც მონანიება, ისევე, როგორც სიღრმისეული ანალიზი ვითარებისა, რომელიც ქვეყანაში შეიქმნა და იმ რეალობისა, რაც, სამწუხაროდ, ჩვენს ქვეყანას თავს დაატყდა. როდესაც სტაბილურობა გაჩნდა რეგიონში და მთელი ძალებით ამ სტაბილურობის კერას უტევენ. არ შეიძლება, ამაში ჩაერთო, არ გაანალიზო, ვის სჭირდება ეს და მხოლოდ იმაზე იყოს საუბარი, რომ მოწყალება სინანულის გარეშე იყოს ერთადერთი მამოძრავებელი ჩვენი საზოგადოებისა".
— განაცხადა ქართული ოცნების დეპუტატმა, გია ვოლსკიმ სინდისის პატიმრების შეწყალებაზე საუბრისას. ცნობისთვის, ოცნების ხელისუფლების არჩეულმა პრეზიდენტმა, მიხეილ ყაველაშვილმა საშობაო ლიტურგიის დატოვების შემდეგ ჟურნალისტებთან განაცხადა, რომ შემდეგი პატიმრების შეწყალების აქტს ნათლისღების დღესასწაულზე მოაწერს ხელს — ყაველაშვილმა არ დააკონკრეტა იგულისხმებიან, თუ არა სინდისის პატიმრები.