შეიძინეთ სასურველი ნივთი 5 ივლისს — გადაიხადეთ PLUS-ებითა და ნაწილ-ნაწილ
5 ივლისი PLUS-ის დაბადების დღეა. საქართველოს ბანკი, ასობით პარტნიორ მაღაზიასთან ერთად, ლოიალური მომხმარებლებისთვის განსაკუთრებულ შეთავაზებებს ამზადებს.
მხოლოდ 5 ივლისს, საქართველოს ბანკის ლოიალურ მომხმარებლებს შეგიძლიათ, ნებისმიერი ნივთის PLUS ქულებით შეძენისას, ღირებულების ნახევარი გადაიხადოთ. მეტიც, თუ სასურველი ნივთის შესაძენად საკმარისი PLUS ქულები არ გაქვთ, დარჩენილი ღირებულების ნაწილ-ნაწილით დაფარვაც შესაძლებელია, გადახდა კი 1 თვის შემდეგ დაიწყოთ.
წარმოიდგინეთ, რომ გსურთ 800 ლარიანი ნივთის ყიდვა და 100 ლარის PLUS ქულები გაქვთ. 5 ივლისს ისინი გაგიორმაგდებათ, ხოლო დარჩენილი 600 ლარის 4 თვეზე გადანაწილება შეგეძლებათ. ასე რომ, PLUS-ის დაბადების დღეს 0 ლარის დახარჯვა მოგიწევთ და თუ ნაწილ-ნაწილითაც ისარგებლებთ, თანხის დარჩენილი ნაწილის გადახდას ერთი თვის შემდეგ დაიწყებთ.
ნაწილ-ნაწილ გადახდით ნივთის საფასურს ზუსტად 4 ტოლ ნაწილად ყოფთ და დამატებითი ხარჯების გაღება არ გიწევთ, რადგან ეფექტური 0%-ია.
PLUS ქულებით გადახდა შესაძლებელია, როგორც ონლაინ, ისე ფიზიკურ მაღაზიებში. თუმცა, იმ შემთხვევაში, თუ გსურთ ნაწილი ქულებით დაფაროთ და დარჩენილი თანხა ნაწილ-ნაწილ გადაიხადოთ, ეს შეთავაზება მხოლოდ ფიზიკურ მაღაზიებში მოქმედებს.
როდესაც სასურველ მაღაზიას ეწვევით და ნივთს აარჩევთ, საკმარისია, კონსულტანტი წინასწარ გააფრთხილოთ, რომ ნაწილს PLUS ქულებით იხდით, ხოლო ნაწილს ბარათით, ნაღდი ფულით ან ნაწილ-ნაწილ.
ასე რომ, იმედია, უკვე მზად ხართ შოპინგის დღესასწაულისთვის და იცით, რისი ყიდვა გსურთ. ხოლო, თუ ჯერ არ გადაგიწყვეტიათ რა და როგორ შეიძინოთ, ამ ბმულზე გადახედეთ პარტნიორი მაღაზიების გრძელ სიას და ყველა შესაძლო კითხვაზე დეტალურ პასუხს იპოვით.