გიორგი გახარია წულუკიანის კომისიაზე მეორედ დაიბარეს
გახარია საქართველოსთვის ლიდერი, ყოფილი პრემიერი და შინაგან საქმეთა მინისტრი გიორგი გახარია ოცნების პარლამენტის დროებით საგამოძიებო კომისიაზე მეორედ დაიბარეს. კომისიის თავმჯდომარის, თეა წულუკიანის თქმით, ის სხდომაზე ჩორჩანას საკითხთან დაკავშირებითაა დაბარებული.
"23 ივნისს ჩვენ გამოვკითხავთ ხელმეორედ ბატონ გიორგი გახარიას, რომელსაც შეტყობინება უკვე გაეგზავნა. ეს პროცედურა შეტყობინების ნაწილობრივ უკვე არის დასრულებული, თუმცა გრძელდება კანონით გათვალისწინებული წესის სრულყოფილად დაცვის მიზნით და მე დიდი იმედი მაქვს, რომ ბატონი გიორგი დამატებით გამოკითხვაზე გამოცხადდება იმისათვის, რომ ჩვენ გავაგრძელოთ ჩორჩანის, წაღვლის და იმ სოფლების თემაზე საუბარი, სადაც მან გვითხრა, რომ არც ერთი სანტიმეტრი ტერიტორიის მისი ამ გადაწყვეტილებით, რომელიც საგუშაგოს განთავსებას შეეხებოდა, ოკუპირებული არ ყოფილაო, ცენტრალურ ხელისუფლებას არ დაუკარგავს კონტროლიო და ჩვენ მოვისმინეთ წაღვლის მაცხოვრებლის ახსნა-განმარტება წინა კვირაში, სადაც მან თქვა რომ მთელი ტყე დაკარგა ქვეყანამ და დაიკავა ოკუპანტმა სახელმწიფომ" — თქვა წულუკიანმა სხდომაზე.
როგორც წულუკიანმა აღნიშნა, გახარიასთან კითხვები ექნებათ მისი გადადგომისა და ოპოზიციაში წასვლის პერიოდზეც, ასევე მისი და მისი პარტიის საქმიანობაზე საერთაშორისო ასპარეზზე.