თბილისსა და მცხეთა-მთიანეთში აბონენტთა ნაწილს ელექტროენერგიის მიწოდება შეეზღუდება
გეგმიური სარეაბილიტაციო სამუშაოების გამო, ენერგო-პრო ჯორჯიას ქსელში არსებული აბონენტების ნაწილს ელექტროენერგიის მიწოდება შეეზღუდება. ამის შესახებ ინფორმაციას ენერგო-პრო ჯორჯია ავრცელებს.
როგორც გავრცელებულ ინფორმაციაშია ნათქვამი, შეზღუდვა შეეხება თბილისის უბნებს, ასევე, მცხეთა-მთიანეთის სხვადასხვა რაიონის სოფლებს.
11:00-იდან 14:00 საათამდე ძაბვა შეუწყდება აბონენტებს მცხეთის რაიონის სოფლებში წეროვანი, ნატახტარი, ჩარდახი, გოროვანი, ზემო წეროვანი, მისაქციელი, მუხრანი, კვლევითი ინსტიტუტის დასახლებაში.
11:00-იდან 17:00 საათამდე დენის მიწოდება შეუწყდებათ აბონენტებს დუშეთის მუნიციპალიტეტის დაბა ფასანაურში, სოფლებში ჭართალი, წითლიანა, ლუთხუბი, მენესო, ცხვედიეთი, კიტოხი, უკანა მხარი, წიფორი, ჩოხი და მიმდებარე სოფლებში.
11:30-იდან 18:00 საათამდე ელექტრო ენერგია გაითიშება თიანეთის რაიონის სოფლებში ღულელები, თრანი, ტოლაანთსოფელი, გუდანელები, წყაროთუბანი, წყაროთუბნისთავი, ხევსურთსოფელი, ბოჭორმა, საყდრიონი.
16:00-იდან 18:00 საათამდე ენერგომომარაგება შეეზღუდებათ ზაჰესში თავისუფლების, ავჭალის, ყაზბეგის, ჭიჭინაძის ქუჩებზე.