- საგარეო საქმეთა მინისტრი ილია დარჩიაშვილი,
- განათლების, მეცნიერებისა და ახალგაზრდობის მინისტრი გიორგი ამილახვარი,
- ოკუპირებული ტერიტორიებიდან დევნილთა, შრომის, ჯანმრთელობისა და სოციალური დაცვის მინისტრი მიხეილ სარჯველაძე,
- და ასევე — აჭარის ავტონომიური რესპუბლიკის მთავრობის თავმჯდომარე თორნიკე რიჟვაძე და მთავრობის ადმინისტრაციის უფროსი ლევან ჟორჟოლიანი.
ჩასვლისთანავე მავზოლეუმში: ირაკლი კობახიზემ გვირგვინით შეამკო მუსტაფა ქემალ ათათურქის საფლავი. ის ათათურქის მავზოლეუმში დელეგაციის წევრებთან ერთად იმყოფებოდა.
- "პრემიერ-მინისტრმა პატივი მიაგო თურქეთის რესპუბლიკის დამაარსებლის ხსოვნას და ათათურქის მუზეუმში ხსოვნის წიგნში ჩანაწერი დატოვა", — იუწყება მთავრობის ადმინისტრაცია.
კიდევ რა ვიცით: დღეს თურქეთის პრეზიდენტის სასახლეში საქართველოს პრემიერ-მინისტრის დახვედრის ოფიციალური ცერემონია გაიმართება.
- ირაკლი კობახიძეს თურქეთის რესპუბლიკის პრეზიდენტი რეჯეფ თაიფ ერდოღანი უმასპინძლებს.
- რაზე ისაუბრებენ: "განხილული იქნება ისეთი საკითხები, რომელიც აერთიანებს ჩვენი, ორი ქვეყნის სტრატეგიულ ინტერესებს", — თქვა საგარეო საქმეთა მინისტრმა ილია დარჩიაშვილმა ანკარაში ჩასვლის შემდეგ და აღნიშნა: "ჩვენ გვაქვს ძალიან ძლიერი, მჭიდრო, მეგობრული ურთიერთობები, როგორც ხელისუფლებებს, მთავრობებს შორის, ასევე ჩვენი ხალხთაშორისი ურთიერთობები განსაკუთრებულობით გამოირჩევა."
- დელეტაციას ანკარას ესენბოღას საერთაშორისო აეროპორტში დახვდნენ თურქეთის რესპუბლიკის ტრასპორტისა და ინფრასტრუქტურის მინისტრი აბდულქადირ ურალოღლუ და სხვა ოფიციალური პირები.