ფოტო: მარიამ მერლანი/ On.ge
"ბასიანთან" შალვა კეკელია და მართლმადიდებლური ეკლესიის მრევლია შეკრებილი
რა გეგმები აქვს დეკანოზ შალვა კეკელიას: მან თქვა, რომ დღეს, 9 თებერვალს, 23:00 საათზე, ბასიანის ტერიტორიასთან პარაკლისს გადაიხდიდა. ამის შესახებ ფეისბუქით გავრცელებული ვიდეომიმართვისას განაცხადა.
- "მივიდეთ კლუბთან და პარაკლისი გადავიხადოთ, ღმერთს ვთხოვოთ, ჩვენი ახალგაზრდობა გადაგვირჩინოს", — თქვა მართლმადიდებლური ეკლესიის სასულიერო პირმა.
- მისი თქმით, ამ ფორმით ეხმიანება 27 იანვარს 19 წლის ახალგაზრდის გარდაცვალებას, რისი მიზეზიც, სავარაუდოდ, კლუბური ნარკოტიკი იყო.
კონტექსტი: 27 იანვარს 19 წლის გოგო გარდაიცვალა. როგორც კლუბი ბასიანი წერს, ახალგაზრდა ქალი კლუბის ტერიტორიაზე "დაუდგენელი მიზეზით" ცუდად გახდა, რის შემდეგაც, "მომენტალურად გაეწია პირველადი დახმარება შესაბამისი კვალიფიკაციის მქონე უსაფრთხოების გუნდის მხრიდან".
- ბასიანის მიხედვით, დაახლოებით, 10-12 წუთში ის სასწრაფო სამედიცინო დახმარების საშუალებით გადაიყვანეს კლინიკაში, სადაც გარდაიცვალა.