საქართველოს პრეზიდენტს არ აქვს თანხმობა საქართველოს მთავრობის, რომელიც საქართველოს კონსტიტუციის მიხედვით ახორციელებს შესაბამის უფლებამოსილებას, მის კომპეტენციას, მის კომპეტენციაშია საგარეო კურსის განსაზღვრა და მოქმედება ამ კურსის შესაბამისად. აქედან გამომდინარე, დიახ, საქართველოს პრეზიდენტი არღვევს საქართველოს კონსტიტუციას.
როგორც ქართული რადიკალურიი ოპოზიცია, ასევე სალომე ზურაბიშვილი ერთ ნარატივზე არიან, და ეს ნარატივი საბოლოო მიზანად ისახავს, რომ საქართველომ არ მიიღოს კანდიდატის სტატუსი. და როდესაც ეს ვიცით ძალიან კარგად, მაშინ ქალბატონი სალომეს ე.წ. ვოიაჟი არის რისკის შემცვლელი, ყველაზე რბილად რომ ვთქვათ.
ასე ეხმაურება მამუკა მდინარაძე საქართველოს პრეზიდენტის ადმინისტრაციის მიერ გავრცელებულ განცხადებას, რომ სალომე ზურაბიშვილი კანდიდატის სტატუსის მინიჭების მხარდასაჭერად ევროპელ ლიდერებთან შეხვედრებს გამართავს.