ოთხი დღე გაქრა საერთოდ ადამიანი [ზურაბიშვილი] და შემდეგ აღმოჩნდა უცებ ისეთ ქვეყანაში და ისეთ ლიდერთან, რომელთანაც თანხმობაც კი არ ჰქონდა მოთხოვნილი. ანუ დემონსტრაციულად, კიდევ უფრო უხეშად არღვევს საქართველოს კონსტიტუციას და ფუთავს და ამ შეფუთვის იმედად, რომ მე ვითხოვ ქვეყნის ევროპულ მომავალს და კანდიდატის სტატუსს და სადაც მინდა იქ ჩავალ და როგორც მინდა ისე დავარღვევ კონსტიტუციას. აი ამ შეფუთვის იმედად, მერე ძალიან უხერხულ მდგომარეობაში ვარდებიან ევროპელი ლიდერებიც, ბუნებრივი ამბავია, იქიდან გამომდინარე, რომ ეხლა რა უნდა თქვას ნებისმიერი ქვეყნის ლიდერმა, რომელსაც ესე დაუკითხავად დაადგება თავზე სხვა ქვეყნის პრეზიდენტი, რას იტყვიან, შენ როგორ გაბედე და შენი ქვეყნის მთავრობის გარეშე როგორ წამოხვედიო. იმდენად უხერხულ მდგომარეობას ქმნის, იმდენად დამაზიანებლად იქცევა, რომ შემდეგ შეფუთვაც აღარ შველის ამას.
ასე ეხმაურება მამუკა მდინარაძე სალომე ზურაბიშვილის ვიზიტებს ევროპელ ლიდერებთან, რომლის მიზანიც საქართველოსთვის ევროკავშირის კანდიდატის სტატუსის მინიჭების მხარდაჭერაა.