ზაზა შათირიშვილი: ხელისუფლებამ უნდა დაადგინოს კონკრეტული რიცხობრივი კვოტა სხვადასხვა ქვეყნის საელჩოებში დასაქმებულ ადამიანებთან დაკავშირებით
"ოცნების" პარლამენტი დღეს დიპლომატიურ სამსახურში დაგეგმილ ცვლილებებს განიხილავს
შალვა პაპუაშვილი ვარშავაში მინისტრების შეკრებაზე საქართველოს არ მიწვევას გამოეხმაურა
EU-ს საგარეო საქმეთა საბჭოს სხდომაზე საქართველო არ მიიწვიეს — მაკა ბოჭორიშვილის თქმით, ამის მიზეზი ევროკავშირის ორმაგი სტანდარტია
საგარეო საქმეთა სამინისტრო: რეფორმის შედეგად, შეიქმნება ევროპის საქმეთა პოლიტიკური დირექტორატი, რომელიც გააერთიანებს ევროპისა და ევროინტეგრაციის დეპარტამენტებს
გრიგოლ გეგელია: მაკა ბოჭორიშვილი ოფიციალურად აუქმებს ევროპული ინტეგრაციის გენერალურ დირექტორატს და ათავისუფლებს 250 ადამიანს
არარეზიდენტი ელჩების ინსტიტუტი და ახალი დიპლომატიური წარმომადგენლობები — "ოცნება" საგარეო უწყებაში რეორგანიზაციას იწყებს
მაკა ბოჭორიშვილი: ჩვენ ამ პროცესში ვართ უკვე კარგა ხანია და ქართველი ხალხის გამძლეობაც გაიტესტა - ბოჭორიშვილი ვიზალიბერალიზაციის შესაძლო შეჩერებაზე
მაკა ბოჭორიშვილი ბურუნდის, ლესოტოს, ნეპალისა და ქუვეითის გაეროსთან აკრედიტებულ მუდმივ წარმომადგენლებს შეხვდა
მაკა ბოჭორიშვილი: აფხაზეთი და ცხინვალის რეგიონი კვლავ რუსეთის ოკუპაციის ქვეშაა. საჭიროდ მიგვაჩნია გალის მექანიზმის უპირობო განახლება