"დამოკიდებულება ნამდვილად არ არის სამართლიანი საქართველოსთან მიმართებით. ეს უნდა შეიცვალოს, უნდა იყოს გაზიარებული ის საჭიროებები, რაც არსებობს საქართველოსა და ევროკავშირს შორის ურთიერთობებში. დღეს ევროკავშირში არის ხალხი, რომელიც არ თვლის წარმატებულად ამ გაბუტვის პოლიტიკას, როდესაც ბრიუსელი თბილისს არ დაელაპარაკება და ასე შეიძლება რაღაცას მივაღწიოთ. ასე ვერაფერს ვერ მივაღწევთ. დარწმუნებული ვარ, რაღაც მომენტში ეს შეიცვლება და უნდა შეიცვალოს. შეამჩნევდით ალბათ, ბოლო პერიოდში უფრო გახშირებულია ევროპის ქვეყნებთან დიალოგი, ევროპის დედაქალაქებთან დიალოგი. უფრო მეტი ქვეყანა და უფრო მეტი დედაქალაქი გააცნობიერებს იმას, რომ ასეთი ფორმით ქვეყანასთან ურთიერთობა არ შეიძლება და, რა თქმა უნდა, მე იმედი მაქვს უფრო მეტი დედაქალაქი გარკვეულწილად დასვამს კითხვის ნიშანს ბრიუსელის პოლიტიკის სისწორესთან დაკავშირებით".