ექიმის განცხადებით, შახტაში აფეთქების შედეგად ერთ-ერთ დაშავებულს სხეულის 60%-ის დამწვრობა აქვს
ექიმი თეა უროტაძეს განცხადებით, ტყიბულის შახტაში აფეთქების შედეგად დაშავებულთაგან ერთ-ერთს სხეულის 60%-ის დამვწრობა აღენიშნება და მოთავსებულია რეანიმაციაში.
"ლინიკაში ამ წუთისათვის შემოსულია 8, მათგან 1 პაციენტი 60% სხეულის თერმული დამწვრობით მოთავსდა რეანიმაციულ განყოფილებაში, 3 პაციენტი იმყოფება ემერჯენსის განყოფილებაში. მიმდინარეობს დამატებითი კვლევები. 4 პაციენტი მოთავსდა დამწვრობის განყოფილებაში.
რეანიმაციულ განყოფილებაში მოთავსებულ პაციენტს აღენიშნება ზედა კიდურების, სახის, სხეულის, ტორსის დამწვრობა. მისი მდგომარეობა ამ წუთისათვის სერიოზულად მძიმეა, აქედან გამომდინარე, მოთავსდა რეანიმაციულ განყოფილებაში. დაწყებულია ანტიშოკური მკურნალობა", — ამბობს ექიმი.
ტყიბულის შახტაში აფეთქების შედეგად 1 ადამიანი გარდაიცვალა, ინფორმაცია On.ge-ს როგორც კლინიკაში, ასევე, კომპანია საქნახშირში დაუდასტურეს. კლინიკაში სულ 9 ადამიანი შეიყვანეს.