19 ნოემბრის მონაცემებით, საქართველოში კორონავირუსის 4 278 ახალი შემთხვევა დადასტურდა, გამოჯანმრთელდა — 4 154, ხოლო გარდაიცვალა — 63 ადამიანი.
ქვეყანაში Covid-19-ის პანდემიის გავრცელებიდან დღემდე დადასტურებული შემთხვევების საერთო რაოდენობა შეადგენს 804 571-ს, მათგან გამოჯანმრთელდა — 741 470, ხოლო ვირუსს ჯამში ემსხვერპლა 11 352 ადამიანი.
ბოლო 24 საათში ქვეყნის მასშტაბით ჩატარდა 51 298 კვლევა ტესტით. მათ შორის ანტიგენის სწრაფი ტესტით — 31 273, ხოლო PCR-ით — 20 025.
დადებითობის დღიური მაჩვენებელი არის — 8,34%, ბოლო14 დღის — 9,52%, ბოლო 7 დღის — 8,99%.
დღეს ქვეყანაში გამოვლენილი ინფიცირების 4 278 ახალი შემთხვევიდან:
- თბილისში გამოვლენილია 1 749 შემთხვევა;
- აჭარა — 155;
- იმერეთი — 715;
- ქვემო ქართლი — 273;
- შიდა ქართლი — 412;
- გურია — 109;
- სამეგრელო - ზემო სვანეთი — 334;
- კახეთი — 267;
- მცხეთა-მთიანეთი — 110;
- სამცხე-ჯავახეთი — 114;
- რაჭა-ლეჩხუმი და ქვემო სვანეთი — 40.
ამ ეტაპზე ინფიცირების მიმდინარე აქტიური შემთხვევა 51 723 საიდანაც: 6 490 ადამიანი მკურნალობს საავადმყოფოში, მათ შორის, თბილისის საავადმყოფოებში — 2 504, აჭარაში — 540, იმერეთში — 1 365. ამ ეტაპზე მძიმე პაციენტია 1 630 პირი, მათ შორის, თბილისში — 619, აჭარაში — 126, იმერეთში — 507. ხელოვნური სუნთქვის აპარატზე იმყოფება 381 პირი, მათგან თბილისში — 221, აჭარაში — 38, იმერეთში — 30.
1 173 ადამიანი მოთავსებულია კლინიკურ-სასტუმროებში, მათ შორის 779 — თბილისში, 227 — აჭარაში. 44 060 პირი ვირუსის მკურნალობის კურსს გადის საცხოვრებელ ბინაზე.
საკარანტინე სივრცეებში მოთავსებულია 41 ადამიანი, მათ შორის, თბილისში — 41, ხოლო აჭარაში — 0.
სულ 2020 წლის 6 ოქტომბრიდან — მ/წ 18 ნოემბრის პერიოდში, სახელმწიფო საზღვრიდან საკარანტინე სივრცეებში გადაყვანილია — 25 293 პირი.
ამ ეტაპისთვის თვითიზოლაციაში იმყოფება 46 065 ადამიანი.