ინსპექტორის სამსახურის გამომძიებელი სააკაშვილის გამოსაკითხად გლდანის ციხეში მივიდა
სახელმწიფო ინსპექტორის სამსახურის გამომძიებელი, გიორგი მიქელაძე ექსპრეზიდენტის, მიხეილ სააკაშვილის გამოსაკითხად გლდანის ციხეში მივიდა. ამის შესახებ მან ჟურნალისტებთან ისაუბრა.
"როგორც მოგეხსენებათ, სახელმწიფო ინსპექტორის საგამოძიებო დეპარტამენტში დაწყებულია გამოძიება საქართველოს მესამე პრეზიდენტის, მიხეილ სააკაშვილის მიმართ განხორციელებული შესაძლო არაადამიანური მოპყრობის ფაქტზე.
დღეს ამ სისხლის სამართლის საქმის ფარგლებში დაგეგმილია ადვოკატების მონაწილეობით მიხეილ სააკაშვილის გამოკითხვა და საჭიროებიდან გამომდინარე, გამოკითხვის შემდეგ შემდგომი საპროცესო და საგამოძიებო მოქმედებების ჩატარება", — აღნიშნა მან.
სახელმწიფო ინსპექტორის სამსახურმა სახალხო დამცველის მიმართვის, ასევე, მედიით გავრცელებული ინფორმაციის შემდეგ, მიხეილ სააკაშვილის მიმართ შესაძლო არაადამიანური მოპყრობის საქმეზე გამოძიება დაიწყო.