პენიტენციური უარყოფს, რომ სააკაშვილის ჯანმრთელობის მდგომარეობის გაუარესების გამო ციხეში სასწრაფო მივიდა
ფოტო: მიხეილ სააკაშვილი / FB
პენიტენციური სამსახური უარყოფს, რომ ექსპრეზიდენტ მიხეილ სააკაშვილის ჯანმრთელობის მდგომარეობის გაუარესების გამო რუსთავის ციხეში სასწრაფო დახმარების ბრიგადა იყო მისული.
"სიმართლეს არ შეესაბამება გავრცელებული ინფორმაცია იმასთან დაკავშირებით, რომ მიხეილ სააკაშვილის ჯანმრთელობის მდგომარეობის გაუარესების გამო №12 პენიტენციურ დაწესებულებაში სასწრაფო სამედიცინო დახმარების ბრიგადა შევიდა. განვმარტავთ, რომ აღნიშნული დაწესებულებების ცენტრალური შესასვლელი არის ერთი ინფრასტრუქტურის ნაწილი და ამ ფაქტის გამოყენება სურდათ გარკვეულ მედიასაშუალებებს მორიგი არასწორი ინფორმაციის გავრცელების მიზნით", — აცხადებს პენიტენციური.
მათივე მტკიცებით, სააკაშვილის ჯანმრთელობის მდგომარეობა დამაკმაყოფილებელია და ის ვიზიტორებს დილიდან ხვდება.
დღეს, 5 ნოემბერს მედიაში გავრცელდა ინფორმაცია, რომ რუსთავის ციხესთან სასწრაფო დახმარების ბრიგადა იყო მობილიზებული და ეს სააკაშვილის ჯანმრთელობის მდგომარეობის გაუარესებას უკავშირდებოდა.
სააკაშვილი პირველ ოქტომბერს დააკავეს. ის ბრალს არ აღიარებს და უკვე 36-ე დღეა შიმშილობს. მისი პირადი ექიმი აცხადებს, რომ ექსპრეზიდენტს ექიმების მეთვალყურეობა სჭირდება და საჭიროა სამოქალაქო კლინიკაში გადაყვანა. პენიტენციური სამსახური სააკაშვილს მხოლოდ ციხის კლინიკაში გადაყვანას სთავაზობს, რაზეც ყოფილი პრეზიდენტი უარს აცხადებს.