მზად ვართ კრამონთან კომუნიკაციისთვის, უკეთესი აღქმის შესაძლებლობა ექნება, რას ფიქრობს ხელისუფლება — ბოჭორიშვილი
ფოტო: ლანა კოკაია / On.ge
პარლამენტის ევროპასთან ინტეგრაციის კომიტეტის თავმჯდომარის, მაკა ბოჭორიშვილის თქმით, მმართველი გუნდი მზადაა ჰქონდეს კომუნიკაცია ვიოლა ფონ კრამონთან, თუ ის ამას მოისურვებს და უკეთესი აღქმის შესაძლებლობა ექნება, თუ რას ფიქრობს საქართველოს ხელისუფლება.
"ძალიან სამწუხაროა, თუ ვიოლა ფონ კრამონი ვერ ამჩნევს ამას. მზად ვართ, მზად ვიყავით ყოველთვის და ვიქნებით, რომ მასთან გვქონდეს კომუნიკაცია, თუ ის, რა თქმა უნდა, ამას მოისურვებს და უკეთესი აღქმის შესაძლებლობები ექნება, თუ რას ფიქრობს საქართველოს ხელისუფლება და როგორ ვფიქრობთ ევროკავშირის გზაზე საჭირო რეფორმების გატარებას. ამ მიმართულებით სანერვიულო საქართველოს მხარდამჭერებს ნამდვილად არ აქვთ. საქართველო ყოველთვის ამტკიცებდა და ამტკიცებს, რომ სტრატეგიული პარტნიორების გვერდით დგას, როდესაც ეს საჭიროა, ჩვენ ეს ვნახეთ ავღანეთთან მიმართებაში, ეს გზა გაგრძელდება და გრძელდება", — განაცხადა ბოჭორიშვილმა.