თაბაგარი: არავინ ჭამს ამ ფაფხურს, სანამ ყველა ორგანიზატორს არ ვნახავთ გისოსებს მიღმა
ფოტო: თამუნა გეგიძე/On.ge
"არავინ ჭამს ამ ფაფხურს, სანამ ყველა ძალადობის ორგანიზატორს არ ვნახავთ გისოსებს მიღმა", — აცხადებს თბილისი პრაიდის ორგანიზატორის, გიორგი თაბაგარი და ასე ეხმაურება ინფორმაციას, რომ დღეს ძალადობრივი და ჰომოფობიური ჯგუფების ლიდერების, გურამ ფალავანდიშვილის, ზურაბ მახარაძისა და ალექსანდრე მორგოშიას სახლებში ჩხრეკა ჩაატარეს და ისინი განყოფილებაში გადაიყვანეს.
თაბაგარის განცხადებით, შსს-ს 5 ივლისამდე ყოველ შეხვედრაზე აწვდიდნენ ინფორმაციას ალტ-ინფოს ორგანიზებაზე, ზურაბ მახარაძის ძალადობრივ მოწოდებაზე, თუმცა მაშინ მახარაძე მხოლოდ გამოკითხვაზე დაიბარეს.
"შემდეგ იყო 1-ლი ივლისი და ფილმის ჩვენება, სადაც ბოთლებს, ქვებს და კვერცხებს ისროდნენ გავეშებული ტერორისტები, ცდილობდნენ შენობაში შემოჭრას, სწორედ ალტ-ინფოს ორგანიზებით. ხილული ძალადობაც არ აღმოჩნდა საკმარისი მათ დასაკავებლად. 5 ივლისამდე თუ ცოტათი საბელზე ჰყავდათ გამობმული, ხუთში საბოლოოდ აუშვეს ველური ცხოველები და პირდაპირ მოგვიქსიეს აქტივისტებს და ჟურნალისტებს", — წერს ის.
ალტ-ინფოს Facebook გვერდი არაერთხელ დაბლოკილა, წაშალეს მათთან დაკავშირებული ქსელიც. ისინი რამდენჯერმე ხელახლა დარეგისტრირდნენ და სხვა პლატფორმების გამოყენება დაიწყეს. 11 ივლისს კი, ალტ-ინფოს ვებგვერდიც გაუთიშეს. სწორედ ალტ-ინფო იყო 5 ივლისის ძალადობრივი კონტრაქციის თანაორგანიზატორი. მათი ტელეგრამის არხში აქტივისტების მიმართ ფიზიკური ანგარიშსწორებისა და სიცოცხლის მოსპობის მუქარები ვრცელდებოდა.