მშვიდობიანი მოქალაქეების წინააღმდეგ ხალხის მობილიზების შემდეგ, საპატრიარქოს გაახსენდა, რომ ქრისტიანობა ურთიერთსიყვარულისკენ მოგვიწოდებს
მშვიდობიანი მოქალაქეების წინააღმდეგ ხალხის მობილიზების შემდეგ, საპატრიარქოს გაახსენდა, რომ ქრისტიანობა ურთიერთსიყვარულისკენ მოგვიწოდებს. ამის შესახებ მათ ოფიციალური განცხადება გაავრცელეს და ღირსების მარშის გასაპროტესტებლად შეკრებილ ჰომოფობიურ და ძალადობრივ ჯგუფებს ლოცვისკენ მოუწოდეს.
"მიუხედავად იმისა, რომ ჩვენ ვეწინააღმდეგებით ცოდვას, რომელიც ცალსახად მიუღებელია ქრისტიანული სწვალებისათვის და ვაპროტესტებთ უზნეობის პროპაგანდას, ვლოცულობთ არა მარტო ჩვენს წიაღში მყოფი სულიერი შვილებისთვის, არამედ, უპირველესად, იმ ადამიანებისთვისაც, ვინც საპირისპირო აქციას გეგმავს.
გთხოვთ ყველას, თავი შეიკავოთ ნებისმიერი აგრესიული და შეურაცხმყოფელი ქმედებისაგან, მათ შორის, ფიზიკური და სიტყვიერი დაპირისპირებისაგან, რათა ამ ყველაფერმა არ გამოიწვიოს რაიმე ესკალაცია და არ დაზარალდნენ ჩვენივე თანამემამულეები, მიუხედავად მათი განსხვავებული შეხედულებებისა და მრწამსისას, პროფესიისა და სოციალური მდგომარეობისა", — აცხადებენ ისინი.
მათ ჟურნალისტებზე განხორციელებულ ძალადობას "სამწუხარო" უწოდეს, მაგრამ როგორც საზოგადოებრივი სამსახურის უფროსმა, ანდრია ჯაღმაიძემ განაცხადა, საპატრიარქო ამაზე პასუხიმგებლობას არ იღებს.