არავითარი საფრთხე არ ექმნებათ, დისკრიმინაციის არცერთი ფაქტი არსებობს — ღარიბაშვილი ლგბტ თემზე
საქართველოს პრემიერმინისტრ ირაკლი ღარიბაშვილს მიაჩნია, რომ ლგბტ ადამიანებს საქართველოში არავითარი საფრთხე არ ექმნებათ და არც დისკრიმინაციის არცერთი ფაქტი არსებობს.
"ასეთი ტიპის აქციები და ღონისძიებები, ვფიქრობ, პირიქით ხელს უწყობს რაღაც მათი ნიშნით დისკრიმინაციას. როდესაც ზედმეტად ხდება აპელირება მათ განსხვავებულობაზე, მიმაჩნია, რომ სწორედ ეს არის დისკრიმინაცია ამ ადამიანების. ჩვენს მოსახლეობას არავისთან, რა თქმა, უნდა არ აქვს არავითარი პრობლემა, არც ამ ადამიანებთან. ყოველ დღე ეს ადამიანები, უმცირესობის წარმომადგენლები მუშაობენ და ცხოვრობენ აბსოლუტურად ნორმალურ ვითარებაში და რეჟიმში, მათ არავითარი საფრთხე არ ექმნებათ ჩვენს ქვეყანაში. არცერთი ფაქტი არ არსებობს აღნიშნული დისკრიმინაციის და ზოგადად, მინდა ვთქვა, რომ თუ ცალკეული შემთხვევა დაფიქსირებულა ოდესმე, ამის განზოგადება, რა თქმა უნდა, არ შეიძლება", — განაცხადა ღარიბაშვილმა.