ამაყად შემიძლია ვთქვა, რომ არ არსებობს ადამიანი, რომელზეც ზემოქმედება მაქვს განხორციელებული — ჩუბინიძე
სახელმწიფო დაცვის სამსახურის ხელმღვანელი და ბიძინა ივანიშვილის დაცვის სამსახურის ყოფილი უფროსი ანზორ ჩუბინიძე ამტკიცებს, რომ არ არსებობს ადამიანი, ვისზეც რაიმე სახის ზემოქმედება განუხორციელებია. მისი თქმით, ამით ამაყობს. ასე გამოეხმაურა ის TV პირველის გავრცელებულ ჩანაწერებს.
"დღეს ანზორ ჩუბინიძეს ამაყად შეუძლია თქვას, რომ ბუნებაში არ არსებობს ახალგაზრდა, გნებავთ ძველგაზრდა ადამიანი, რომელზეც მას რაიმე ზემოქმედება, რაიმე ტიპის ქმედება აქვს განხორციელებული", — აცხადებს ის ტელეკომპანია იმედთან ინტერვიუში.
ჩუბინიძე ადასტურებს, რომ ბერა ივანიშვილის ლანძღვის გამო რამდენიმე ახალგაზრდას შეხვდა და მათ მშობლებს ელაპარაკა. თუმცა, მისი მტკიცებით, ეს არა მუქარისშემცველი, არამედ "პოზიტიური" საუბრები და "კეთილსაიმედო" გარემო იყო.
რაც შეეხება თავად ჩანაწერებს ის ამბობს, რომ 2010-2011 წლებშია ჩაწერილი და დანაშაულებრივი საუბრები კი არა "ჭორაობაა". მისივე თქმით, დანაშაული ამ ჩანაწერის გაკეთება, შენახვა, "მოდელირება" და გავრცელებაა.
"2010-2011 წელს განხორციელებული სატელეფონო საუბრების ჩანაწერებზე დაყრდნობით, ჩვენ ვიხილეთ სიუჟეტი, რომელიც იყო დამძიმებული უხვად ძალმომრეობითი ქმედებით ფოტო და ვიდეო მასალით. იყო ძალიან დიდი მცდელობა იმისა, რომ სიუჟეტი გადმოეტანათ 2010-11 წლებიდან 2016-17 წლისთვის. ძალიან დიდი მცდელობა იყო, რომ უკვე მოქმედი პრემიერი ირაკლი ღარიბაშვილი და ჩინოსანი ანზორ ჩუბინიძე გამოეყვანათ და დაედანაშაულებინათ, როგორც პირველ ინტერვიუში ვთქვი, აბსურდულ ბრალდებაში, რომ დასდევენ და ავიწროებენ ახალგაზრდებს. რეალობაში რა ხდება?! ირაკლი ღარიბაშვილი ჯერ კიდევ 2010-2011 წლებში, როდესაც ის ქართუ ფონდის თავმჯდომარე იყო, არასდროს ჩემს მიერ ხსენებულ შეხვედრებში მსგავსი ტიპის მონაწილეობა არასდროს მიუღია", — აცხადებს ის.
ამავე ინტერვიუში ჩუბინიძე იხსენებს ახალგაზრდასთან მეზობლების თანდასწრებით საუბარს. მსგავსი ეპიზოდი არის ფარულ ჩანაწერებშიც, თუმცა ჩუბინიძის ვერსიისგან განსხვავებით, იქ ჩანს, რომ არასრულწლოვანი მეზობლების თვალწინ დაამცირეს.