დაავალეს მაშინ ეგინებინათ პატარა ბერა, რომ როგორმე გამოეყვანათ წყობილებიდან — ვოლსკი ჩანაწერებზე
პარლამენტის ვიცე-სპიკერი, გია ვოლსკი ამბობს, რომ TV პირველის მიერ გავრცელებულ ჩანაწერებზე გამოძიება არ უნდა დაიწყოს. როგორც დეპუტატმა რუსთავი 2-ის ეთერში აღნიშნა, "პატარა ბერას" წყობილებიდან გამოყვანას ცდილობდნენ.
"ყველამ ყველაფერი კარგად იცის. დაავალეს მაშინ ეგინებინათ პატარა ბერა, რომ როგორმე გამოეყვანათ წყობილებიდან. არავის არაფერი, არც დასჯილა და არაფერი შედეგი ამას არ მოუტანია რაიმე ვინმესთვის ცუდი. დღეს დავალება აქვთ, რომ ისევ აგინონ ბერას მას შემდეგ რაც ოჯახი ჰყავს, ბავშვი გაუჩნდა, იქნებ ისევ კიდევ რაღაცა მოიგონონ და არიონ სიტუაცია. ისევ დავალებული აქვთ, რომ მოიგონონ, როგორ ჩაუჯდა ვინმე მანქანაში [...] ასეც რომ იყოს, ვთქვათ, და უთხრას ვიღაცამ დაცვის წევრს და მოსინჯოს, ნახოს, არის თუ არა საფრთხის შემცველი, იმ ადამიანის გინება და მუქარა, ვინც ეს კონკრეტული დანაშაული ჩაიდინა და დანაშაულია, რომ არასრულწლოვანს ვინმემ მოუსმინა. ეს რომ მოიკვლიოს და არავის არაფერი დაუშავდეს განსხვავებით იმისა, როგორ ხოცეს ახალგაზრდები ქუჩაში. დღეს ახალგაზრდების გამოყვანა უნდათ და ამიტომ მოიგონეს ეს სისულელე. ამაზე როგორ გითხრათ, რომ გამოძიება უნდა დაიწყოს-თქო", — განაცხადა ქართული ოცნების წევრმა.
ჩანაწერების გავრცელების შემდეგ, რამდენიმე მოქალაქემ განაცხადა, რომ წლების წინ ბერაზე გაკეთებული განცხადებების გამო ემუქრებოდნენ.