მუსიკოსი ამბობს, რომ არასასურველი სიმღერის გამო ბერა დაემუქრა და მისი წაშლა მოსთხოვა
მუსიკოსი გიორგი გურეშიძე ამბობს, რომ არასასურველი სიმღერის გამო ბერა ივანიშვილი მასაც დაემუქრა. როგორც მთავარი არხი ამბობს, რვა წლის წინ რამდენიმე მუსიკოსმა სიმღერა რეგრესი დაწერა, სადაც 2012 წლის შემდგომ განვითარებულ მოვლენებს განიხილავდნენ და ბერა ივანიშვილს დახმარებას სთხოვდნენ.
გიორგი გურეშიძის თქმით, მან მუქარის შემცველი ზარი მიიღო ერთ-ერთი რეპერისგან, რომელიც ბერა ივანიშვილის დავალებებს ასრულებდა. იგი დარწმუნებულია, რომ მუქარა ბერა ივანიშვილს უკავშირდება.
"როდესაც ეს რეპერი მესაუბრებოდა, ისე გაბრაზდა ჩემს შეტეულ სიტყვებზე, როცა ვეუბნებოდი, რომ ამას არ წავშლი, არ გავაკეთებ, ბოლოს და ბოლოს რა გინდა დაგალაპარაკოო. მომესმა ტელეფონიდან ხმა, კაი, ბიჭო, რა უნდა დამალაპარაკო, შენ მიხედეო. ეს ვიცი, რომ უეჭველი იყო ბერა ივანიშვილი", — ყვება გურეშიძე.
მუსიკოსი ამბობს, რომ სიმღერის წაშლიდან ერთი კვირის შემდეგ მას სახლთან უცნობი პირები ელოდებოდნენ და მანქანაში ჩასვეს.
"ჩამსვეს მანქანაში და უკნიდან მელაპარაკებოდა ორი ადამიანი, რომელიც მეუბნებოდა ასეთ სიტყვებს, თავს მიხედე, ოჯახს მიხედე და შეეშვი იმას, რაც გააკეთე", — იხსენებს მუსიკოსი.