პროკურატურა მზაობას გამოთქვამს, მელიას პატიმრობის გირაოთი შეცვლის თაობაზე სასამართლოს მიმართოს
ფოტო: კადრი ვიდეოდან/პირველი არხი
პროკურატურა მზაობას გამოთქვამს, რომ ნიკა მელიასთვის პატიმრობის გირაოს შეცვლის თაობაზე სასამართლოს მიმართოს, თუმცა ამისთვის გირაოს პირობების შესრულებას მოითხოვს.
საპროკურორო ზედამხედველობის სამმართველოს უფროსმა, ამირან გულუაშვილმა განცხადება მას შემდეგ გააკეთა, რაც სააპელაციო სასამართლომ მელიას ადვოკატების სარჩელი პატიმრობის გაუქმებასთან დაკავშირებით წარმოებაში არ მიიღო.
"გვსურს ხაზგასმით აღვნიშნოთ, როგორც ბრალდებას აქამდე არაერთხელ განუცხადებია, რომ ნიკანორ მელიას პატიმრობა არ არის პროკურატურის თვითმიზანი. შესაბამისად, დაცვის მხარის მიერ მოსამართლის 2020 წლის 3 ნოემბრის განჩინებით განსაზღვრული გირაოს პირობების შესრულების შემთხვევაში, ბრალდების მხარე გამოთქვამს მზადყოფნას მიმართოს თბილისის საქალაქო სასამართლოს შუამდგომლობით ბრალდებულ ნიკანორ მელიას მიმართ გამოყენებული აღკვეთის ღონისძიების - პატიმრობის გირაოთი შეცვლის თაობაზე", — აღნიშნავენ პროკურატურაში.