ბათუმში აქციაზე სხეულის დაზიანება სამმა ადამიანმა მიიღო — აჭარის პოლიციის დეპარტამენტი
ფოტო: კადრი ვიდეოდან / იმედი
აჭარის პოლიციის დეპარტამენტის უფროსის, კოტე ანანიაშვილის თქმით, ბათუმში საოლქო საარჩევნო კომისიასთან მიმდინარე აქციის დროს სხეულის დაზიანება სამმა ადამიანმა მიიღო. ამის შესახებ მან ტელეკომპანია იმედის ეთერში განაცხადა.
"მათ შორის, ერთი ჟურნალისტია, ერთი შინაგან საქმეთა სამინისტროს ოპერატორი და ერთი ერთ-ერთი ოპოზიციური პარტიის წარმომადგენელი. რაც შეეხება ფაქტს, საოლქო კომისიის მიმდებარე ტერიტორიაზე შსს-ს საპოლიციო ძალები იცავდნენ საზოგადოებრივ წესრიგს, გარკვეული ოპოზიციური პარტიის წარმომადგენლები და მოქალაქეთა ჯგუფები ცდილობდნენ შეეღწიათ საოლქო კომისიაში. აღნიშნული ინციდენტის დროს ჩაიმსხვრა მინის კონსტრუქცია, რა დროსაც დაზიანება მიიღეს მოქალაქეებმა", — განაცხადა მან.
საოლქო საარჩევნო კომისიებთან, სადაც ამ წუთებში საჩივრებსა და ოქმებს განიხილავენ, ქვეყნის მასშტაბით აქციები მიმდინარეობს, ადგილზე მობილიზებულია პოლიციაც.
- ლეიბორისტული პარტია — 1%;