ირმა სოხაძე ფიქრობს, რომ საზოგადოებრივ მაუწყებელს "ფეისები" და ავტორიტეტები სჭირდება
ფოტო: კადრი ვიდეოდან / პირველი არხი
საზოგადოებრივი მაუწყებლის დირექტორობის კანდიდატი ირმა სოხაძე აცხადებს, რომ ტელევიზიას გადასახალისებლად "ფეისები" სჭირდება, რომლებიც მიიზიდავენ საზოგადოების ყურადღებას.
"ავტორიტეტები მგონია, რომ მეტი სჭირდება არხს. ფეისები, როგორც ზაზა ამბობდა შენგელია. აი, ეს ფეისები, იცით რატომ მგონია, რომ მნიშვნელოვანია? იმიტომ, რომ ყურადღება მოიზიდოს მაყურებლის. რაღაცა ისეთ გვჭირდება, რითიც ჩვენ უნდა დავარწმუნოთ მაყურებელი",— აღნიშნა სოხაძემ გასაუბრებისას.
ამავდროულად, ის ფიქრობს, რომ "ფეისები" ახალგაზრდები არ უნდა იყვნენ, რადგან მათ არ ენდობა და არ ჰგონია, რომ მისთვის საინტერსო საკითხებზე ლაპარაკობენ.
"თითქოს, ეიჯიზმის ნიშნით, 40 წელს ზემოთ არ ზის არც წამყვანი, არც გადაცემის ავტორი. ახლა ცოტა შეიცვალა, ძალიან კარგი გადაცემაა ტელესკოლა მეორე არხზე. არ შეიძლება, რატომ იცით? იმას რომ თავი დავანებოთ, სხვა მსგავს ტელევიზიებს, საზოგადოებრივ მაუწყებლებს, ჩვენი მაყურებელი ძირითადი მაინც არის ცოტა უფროსი თაობა. მე არ მგონია, ჩვენ თინეიჯერები გვიყურებდნენ, რატომღაც. იმიტომ, რომ ისინი სხვა რაღაცეებით არიან დაკავებული ძირითადად. ამიტომ ამაზეც უნდა ვიფიქროთ, რომ ჩვენი წამყვანების ავტორიტეტით მათი რაღაცა თუნდაც ასაკობრივი, ჩემიანს რომ ვხედავ, მე უფრო მჯერა მისი, ვიდრე პირტიტველა, ლამაზ, საყვარელ, მაგრამ ბავშვს, რომლისაც რატომღაც არ მჯერა. არ მგონია, რომ ის იმას აკეთებს და ლაპარაკობს, რაც ჩემთვის საინტერესო და მისაღებია", — განაცხადა მან.