ქართულმა ოცნებამ მაჟორიტარობის კანდიდატები წარადგინა — სია
მმართველმა გუნდმა მაჟორიტარი დეპუტატობის კანდიდატები დაასახელა. სიაში მოხვდნენ, როგორც ახალი, ასევე, ძველი სახეები.
მაჟორიტარები ქართულმა ოცნებამ 30-ვე ერთმანდატიან მაჟორიტარულ ოლქში წარადგინა, აქედან 8 თბილისში, 22 კი რეგიონებში.
რეგიონები
- ნინო ლაცაბიძე — რუსთავის მუნიციპალიტეტი და გარდაბნის მუნიციპალიტეტის ნორიოს, მარტყოფის, ახალსოფლის, სართიჭალის, გამარჯვების, ახალი სამგორის, ლემშვენიერის, თელეთის, კუმისისა და კრწანისის ადმინისტრაციული ერთეულები;
- ზაურ დარგალი — მარნეულისა და გარდაბნის (ნორიოს, მარტყოფის, ახალსოფლის, სართიჭალის, გამარჯვების, ახალი სამგორის, ლემშვენიერის, თელეთის, კუმისისა და კრწანისის
ადმინისტრაციული ერთეულების გარდა) მუნიციპალიტეტები; - გოგი მეშველიანი — ბოლნისის, დმანისის, თეთრი წყაროსა და წალკის მუნიციპალიტეტები;
- შალვა კერესელიძე — მცხეთის, დუშეთის, თიანეთისა და ყაზბეგის მუნიციპალიტეტები;
- გიორგი ხოჯევანიშვილი — კასპისა და გორის (ვარიანის, ნიქოზის, ტირძნისის, სკრისა და შინდისის ადმინისტრაციული ერთეულების გარდა) მუნიციპალიტეტები;
- ზაზა დუგლაძე — ხაშურისა და ქარელის მუნიციპალიტეტები და გორის მუნიციპალიტეტის ვარიანის, ნიქოზის, ტირძნისის, სკრისა და შინდისის ადმინისტრაციული ერთეულები;
- ანტონ ობოლაშვილი — ახალციხის, ბორჯომის, ადიგენისა და ასპინძის მუნიციპალიტეტები;
- სამველ მანუკიანი — ახალქალაქისა და ნინოწმინდის მუნიციპალიტეტები;
- ზაზა ლომინაძე — ქუთაისის მუნიციპალიტეტი;
- პაატა კვიჟინაძე — საჩხერის, ჭიათურისა და ხარაგაულის მუნიციპალიტეტები;
- ბეჟან წაქაძე — ტყიბულის, თერჯოლის, ზესტაფონისა და ბაღდათის მუნიციპალიტეტები;
- გივი ჭიჭინაძე — სამტრედიის, წყალტუბოს, ვანისა და ხონის მუნიციპალიტეტები;
- ირაკლი ჩიქოვანი — ზუგდიდის მუნიციპალიტეტი;
- ირაკლი ხახუბია — ფოთის, ხობისა და სენაკის მუნიციპალიტეტები;
- ალექსანდრე მოწერელია — წალენჯიხის, ჩხოროწყუს, მარტვილისა და აბაშის მუნიციპალიტეტები;
- ვასილ ჩიგოგიძე — ოზურგეთის, ლანჩხუთისა და ჩოხატაურის მუნიციპალიტეტები;
- რესან კონცელიძე — ბათუმის მუნიციპალიტეტი;
- ზაალ მიქელაძე — ქობულეთის მუნიციპალიტეტი და ხელვაჩაურის მუნიციპალიტეტის მახინჯაურის ადმინისტრაციული ერთეული;
- ანზორ ბოლქვაძე — ხელვაჩაურის (მახინჯაურის ადმინისტრაციული ერთეულის გარდა), ქედის, შუახევისა და ხულოს მუნიციპალიტეტები;