კობალაძის შვილი და სხვა პირები ბიჭს გზაზე დახვდნენ და სცემეს, ის საავადმყოფოშია — TV პირველი
ფოტო: კობა კობალაძე / Facebook
ტელეკომპანია პირველის ინფორმაციით, ქართული ოცნების დეპუტატ კობა კობალაძის შვილი და კიდევ რამდენიმე პირი ქუჩაში ადამიანს თავს დაესხნენ და სცემეს, რის შედეგადაც ის საავადმყოფოში აღმოჩნდა.
TV პირველის ინფორმაციით, შემთხვევა 24 ივნისს, საბურთალოზე მოხდა და გამოძიება არ დაწყებულა.
გადაცემის ანონის გასვლის შემდეგ განცხადება გაავრცელა შინაგან საქმეთა სამინისტრომ, სადაც უწყება ამტკიცებს, რომ 23 წლის ბიჭის ჯანმრთელობის დაზიანების ფაქტზე გამოძიება იმავე დღეს, ვაკე-საბურთალოს მთავარი სამმართველოს პოლიციის მე-7 სამმართველოში დაიწყო.
როგორც შსს განცხადებაში მიუთითებს, ერთი დაკავებულის წინააღმდეგ გამოძიება ჯანმრთელობის განზრახ მძიმე დაზიანების მუხლით მიმდინარეობს, მეორე დაკავებულის წინააღმდეგ კი — ძალადობისა და ცივი იარაღის ტარებისთვის. რაც შეეხება "ოცნების" დეპუტატის შვილს, მის შესახებ უწყება მხოლოდ იმას ამბობს, რომ "განყოფილებაში პირადი ინიციატივით გამოცხადდა". შსს არ აკონკრეტებს, ედავებიან თუ არა რომელიმე დანაშაულს მას.
დეპუტატმა კობა კობალაძემ შსს-ს განცხადების შემდეგ რუსთავი 2-ს უთხრა, რომ განყოფილებაში შვილთან ერთად მივიდა, ჩატარდება საგამოძიებო მოქმედებები და ფაქტს სამართლებრივი შეფასება მიეცემა.
"ჩემი შვილი და მე ერთად გამოვცხადდით განყოფილებაში. მილიონი რაღაცაა აგორებული მასზე. ჩატარდება კონკრეტული საგამოძიებო ქმედებები და რეალურად, სამართლებრივი შეფასება მიეცემა ამას. არც არავის ხელს ვაფარებთ და არც უდანაშაულობას დანაშაულად არ ვიზამთ. ბავშვი არის სპორტსმენი, ჯანმრთელი, ამბავი... არ ვიცი, გაერკვევიან", — ამბობს კობალაძე.
უცნობია, დააკავეს კობალაძის შვილიც თუ ის განყოფილებაში მხოლოდ ჩვენების მისაცემად მივიდა. შსს განცხადებაში არც ამას აკონკრეტებს.
უწყება ამბობს, რომ საქმეზე დამატებითი მტკიცებულებების მოპოვებისა და დანაშაულში მონაწილე სხვა პირთა გამოვლენის მიზნით ტარდება კომპლექსური ოპერატიულ-საგამოძიებო მოქმედებები.