მოგვიანებით გეტყვით — კობახიძე და კალაძე მოლაპარაკებების ჩაშლასა და უგულავას სასჯელს არ აფასებენ
მმართველი პარტიის ლიდერებმა, ირაკლი კობახიძემ და კახა კალაძემ ოპოზიციის მხრიდან მოლაპარაკებების შეწყვეტა და გიგი უგულავასთვის პატიმრობის შეფარდება არ შეაფასეს. აშშ-ის ელჩის მიღების დატოვების შემდეგ მათ განაცხადეს, რომ კომენტარს სხვა დროს, "მოგვიანებით", გააკეთებენ.
მათ არ განუმარტავთ, რატომ არ შეუძლიათ მომხდარის შეფასება ახლა. კალაძემ მხოლოდ ის აღნიშნა, რომ ამაზე დღეს საღამოს ისაუბრებს.
"ცოტა მოგვიანებით მოგცემთ კომენტარს. ჯერ სამუშაოები გვაქვს და ცოტა მოგვიანებით გავაკეთებ კომენტარს... საღამოს გვიან, სამუშაოები გვაქვს და იქ შევხვდებით, სადაც იქნებით თქვენ, ჟურნალისტებიც და შეგეძლებათ დასვათ ყველა შეკითხვა. მე შევეცდები ჩემი კომპეტენციის ფარგლებში ვუპასუხო", — განუცხადა კალაძემ მთავარი არხის ჟურნალისტს.
თბილისის ყოფილ მერსა და ოპოზიციის ერთ-ერთ ლიდერს, გიგი უგულავას პატიმრობაში ყოფნა ისევ 3 წლით, 2 თვითა და 8 დღით მოუწევს. საქმეზე, რომელზეც უგულავა რამდენიმე წლის წინ მსჯავრდებული იყო, გადაწყვეტილება უზენაესმა სასამართლომ დღეს, 10 თებერვალს გამოაცხადა. საკასაციო საჩივარი ყოფილმა გენერალურმა პროკურორმა და ახლადარჩეულმა მოსამართლემ შალვა თადუმაძემ განიხილა. მასთან ერთად შემადგენლობაში იყვნენ მოსამართლეები, მერაბ გაბინაშვილი და გიორგი შავლიაშვილი.