ცოდვის რეცეპტი უმჯობესია საპატრიარქოს გამოუწერონ — მამა ანდრია სარია ჰომოფობიურ აქციაზე
ფოტო: ფოტო ვიდეოდან / მთავარი არხი
მღვდელმონაზონი ანდრია სარია ჰომოფობიურ აქციას ეხმაურება და წერს, რომ რასაც ტელევიზიით ხედავს ფარისევლობაა, რადგან "ეს ცოდვა" ჯერ ეკლესიის შიგნითაა მოსაგვარებელი.
"სწორედ ამას ჰქვია ფარისევლობა რასაც ტელევიზიით ვუყურებთ, ჯერ ეკლესიის შიგნით გვაქვს მოსაგვარებელი ეს ცოდვა რომ ვიცოდეთ. ცოდვის რეცეპტი უმჯობესია საპატრიარქოს გამოუწერონ, რადგან ამ ცოდვის საწყისი იქ იღებს სათავეს; ცოცხალ ფილმებს აყურებინებდნენ თავისი ცხოვრებით ახალგაზრდებს და უმჯობესია სწორედ ჯერ ეს საკითხი მოვაგვაროთ შიგნით!!! წინ არის ამ ცოდვის აღსაკვეთად ბრძოლის ასპარეზი, ღმერთი გველოდება!", — წერს მამა ანდრია ფეისბუქზე.
ფილმ And Then We Danced ჩასაშლელად ჰომოფობიური ჯგუფები აქციას ამ დრომდე მართავენ. ისინი კინოთეატრ ამირანში მეორე სეანსის დაწყებას ელოდებიან. ადგილზე მობილიზებულია პოლიცია და სპეცრაზმი. აქციის ზოგიერთი მონაწილე ადგილზე ჯვრებით, ხატებითა და სანთლებით მივიდა, მოგვიანებით მათ პარაკლისი აღავლინეს.
თბილისსა და ბათუმში And Then We Danced-ის ქართული პრემიერის პარალელურად აქციები იმართება. თბილისში აქციის ორგანიზატორები არიან ლევან ვასაძე, ქართული მარშის ლიდერი სანდრო ბრეგაძე და ჰომოფობიური დაჯგუფების წარმომადგენლები გურამ ფალავანდიშვილი და დიმიტრი ლორთქიფანიძე. ბრეგაძე და ვასაძე ამირანთან, ხოლო ფალავანდიშვილი გალერეა მოლში იმყოფებიან. კინოჩვენების გამპროტესტებლები მშვიდობიანი მოქალაქეებისა და სამართალდამცავების მისამართით პიროტექნიკას და გარკვეულ ნივთებს ისროდნენ, შემდეგ კი პარაკლისი გადაიხადეს. რაც შეეხება ბათუმში გამართულ ჩვენებას, კინოთეატრ აპოლოში დემონსტრანტებმა კვერცხები და შუშხუნები შეყარეს.
თბილისში აქციაზე დაშავდნენ ანა სუბელიანი, დავით ბერძენიშვილი და ერთი პოლიციელი. აქციიდან ამჟამად დაკავებულია 11 ადამიანი. თბილისში კინოთეატრ ამირანის წინ მობილიზებულია სპეცრაზმი და პოლიცია. კინოაფიშას ინფორმაციით, And Then We Danced-ის ჩვენება ყველა კინოთეატრში მიმდინარეობს.