გადავიფიქრე გაბუნიას გაკიცხვა, მადლობას ვუხდი ლუსტრირებისთვის. შეგახსენებთ, მისმა უგემოვნო ჟურნალისტურმა ილეთმა რა გვაჩვენა: 1. ბიძინა ივანიშვილმა გაანადგურა ქართული სახელმწიფოს ისედაც საკმაოდ სუსტი ჩანასახი, ყველა მისი ინსტიტუტი, დიპლომატიური სამსახურის ჩათვლით. საგარეო საქმეთა სამინისტრო, საერთაშორისო თანამეგობრობას მიმართავს გაბუნიას დასაგმობად, სახელმწიფო არ გაქვს, წერტილი. 2. ქართული ოცნების მხარდამჭერები სინამდვილეში მხარს უჭერენ საქართველოს რუსეთის დაქვემდებარებაში; 3. თავად ქართული ოცნება, ღიად და აშკარად პრო-რუსული ძალაა. 4. ის ხალხი, ვინც დეკლარირებული ქოცი, ანუ კოლაბორაციონისტი არ არის, გამოდის და გაბუნიას გამოხტომის 'შეტენვას' ნაცმოძრაობისთვის ცდილობს ან საუბრობს განახლებულ დაძაბულობაზე რუსეთთან, ბიძინას (იკითხება რუსეთი) სასარგებლო იდიოტი და მოკავშირეა; 5. დამოუკიდებლობა თითქმის 30 წლის წინ გამოვაცხადეთ, მაგრამ კონსესუსი, რომ დამოუკიდებელი სახელმწიფო უნდა გქონდეს, პრინციპში ისევ არ არის.