არ გამოვრიცხავთ, რომ ნიკა მელია და მეც დაგვაკავონ — გიორგი ვაშაძე
გაერთიანებული ოპოზიციის ლიდერი, გიორგი ვაშაძე აცხადებს, რომ ველისციხესთან მომხდარი ინციდენტის გამო, შესაძლოა, ის და ნიკა მელიაც დააკავონ. მისი თქმით, უწყებიდან მისდით ინფორმაცია იმის შესახებ, რომ საქმე ოპოზიციის სხვა ლიდერების წინააღმდეგაც აღიძრება.
აღნიშნულთა დაკავშირებით შინაგან საქმეთა სამინისტროში აცხადებენ, რომ მიმდინარეობს საგამოძიებო მოქმედებები. უწყებაში დამატებით დეტალებზე არ საუბრობენ.
ოპოზიციაში აცხადებენ, რომ ველისციხესთან მათი ქმედება კანონიერი იყო, პოლიციის კი უკანონო. ამ საკითხებზე სასაუბროდ ისინი დიპლომატიური კორპუსის წარმომადგენლებს ხვდებიან რის გამო, დღეს დაგეგმილი აქცია გადაიდო.
გუშინ, 17 დეკემბერს ნაციონალური მოძრაობის პოლიტსაბჭოს წევრი, დავით კირკიტაძე დააკავეს. კიკრიტაძეს ველისციხეში მომხდარი ინციდენტის დრო პოლიციელზე თავდასხმა, ფიზიკური შეურაცხყოფა და ქონების დაზიანება ედება ბრალად. პოლიტიკოსი დანაშაულს არ აღიარებს და შიმშილობს.
გაერთიანებულმა ოპოზიციამ 18 დეკემბრიდან "უწყვეტი" აქციები დააანონსა. გრიგოლ ვაშაძის განცხადებით, საქართველოს ხელისუფლებამ მოპარული არჩევნების შემდეგ მოქალაქეების კონსტიტუციური უფლებები შეზღუდა.