მიხეილ სააკაშვილი კირკიტაძის დაკავებაზე: კეთილი იყოს თქვენი მობრძანება რუსულ საქართველოში
ფოტო: Rob Engelaar / EPA / Scanpix / LETA
საქართველოს ყოფილი პრეზიდენტი, მიხეილ სააკაშვილი ნაციონალური მოძრაობის წევრის, დავით კირკიტაძის დაკავებას ეხმაურება და ამბობს, რომ ამით საქართველოში რუსული ტიპის რეჟიმი, ივანიშვილისა და "რუსეთის საგარეო დაზვერვის აგენტის", გახარიას მიერ მყარდება:
"კეთილი იყოს თქვენი მობრძანება რუსულ საქართველოში... ესაა რუსული რეჟიმი, რუსული პენსიებისა და შემოსავლების გარეშე".
მიხეილ სააკაშვილი საქართველოს მოსახლეობას მიმართავს, რომ მათი პარტიის წევრებს გვერდით დაუდგნენ:
"მე მესმის ყველას ვერ მოთხოვ და უმეტესობას ვერ მოთხოვ ქუჩაში დგომას, მითუმეტეს, რომ თქვენ უკვე მიეცით ხმები არჩევნებზე და არჩევნები მოიპარა ივანიშვილმა. იცოდეთ, რომ კირკიტაძის განეიტრრალებით, მელიას განეიტრალებით, აქტიური რეგიონების ხალხის განეიტრალებით, ივანიშვილი გართმევთ ბოლო იმედს რომ ოდესმე ამოძვრეთ ამ ნეხვიდან, სადაც ის ძირავს საქართველოს".
ერთიანი ნაციონალური მოძრაობის წევრი, დავით კირკიტაძე პოლიციამ კახეთში დღეს, 17 დეკემბერს დააკავა. კირკიტაძე პოლიციელზე თავდასხმისთვის, ფიზიკური შეურაცხყოფისა და ქონების დაზიანებისთვის დააკავეს
ოპოზიციის ლიდერი და ველისციხეში მომხდარი ინციდენტის ერთ-ერთი მონაწილე სისხლის სამართლის კოდექსის 353-ე მუხლით დააკავეს, რაც პოლიციის მიმართ მისი საქმიანობის შეწყვეტის მიზნით წინააღმდეგობასა და ძალადობას გულისხმობს.