მეზვრიშვილი: შსს-ს მოქმედებები ლეგიტიმური იყო, ბასიანსა და გალერიში ნარკოტიკებს ყიდდნენ
შინაგან საქმეთა მინისტრის მოადგილის, ნათია მეზვრიშვილი განცხადებით, ბასიანსა და გალერიში ნარკოტიკული საშუალებები იყიდებოდა და პოლიციის მიერ საგამოძიებო მოქმედებების ჩატარება ლეგიტიმური იყო. მისივე განმარტებით, პოლიცია მოქმედებდა კანონის ჩარჩოებში.
"მაქვს კითხვა, ნებისმიერი ნორმალური პოლიციელი და სამართალდამცავი, რომელსაც აქვს დადასტურებული ინფორმაცია, რომ კლუბებში ნარკოტიკულ საშუალებებს ყიდიან უნდა ჩაეტარებინა თუ არა საგამოძიებო მოქმედება-ჩხრეკა. პასუხი არის ერთადერთი და ცალსახა: დიახ, ჩხრეკა უნდა ჩატარებულიყო", - განაცხადა მინისტრი მოადგილემ.
მისივე თქმით, კლუბებში სპეცოპერაცია არ ჩატარებულა და ეს იყო საგამოძიებო მოქმედება-ჩხრეკა. ამავე დროს თვითონ შინაგან საქმეთა მინისტრი, გიორგი გახარია კლუბებში განვითარებულ მოვლენებს სპეცოპერაციას უწოდებს.
სპეცოპერაციისას კლუბების სტუმრები გარეთ გაიყვანეს. კლუბ ბასიანთან დაპირისპირება იყო სამართალდამცავებსა და მოქალაქეებს შორის. დაპირისპირება გაგრძელდა პარლამენტთან, იმავე ღამეს ჩატარებულ საპროტესტო აქციაზე. აქცია "ჩვენი თავისუფლებისთვის" გაგრძელდა მომდევნო დღეებშიც.
- გიორგი გახარიას პარლამენტში 18 მაისს მოუსმენენ
- გახარია: როცა შსს-ს ნარკორეალიზაციაზე დადასტურებული ეჭვი აქვს, მის მოქმედებას ვერავინ შეზღუდავს, წერტილი!