მოსამართლე ეკა ბარბაქაძის გადაწყვეტილებით, ე.წ. ქოლ-ცენტრების საქმეზე ბრალდებულ ექვსივე პირს, მათ შორის ჟურნალისტ ელისო კილაძეს პატიმრობა შეეფარდათ. პატიმრობა დაუსწრებლად შეეფარდათ ოთარ ფარცხალაძეს, ძმებ დავით და გიორგი მიქაძეებს, ირაკლი სეხნიაშვილსა და მიხეილ ჩოხელს.
პროცესი დახურული იყო, მას მედიის წარმომადგენლები არ დასწრებიან. თუმცა, პროცესის დახურვამდე სიტყვა თქვა ბრალდებულმა ელისო კილაძემ. მის ჩანაწერს "ტვ პირველი" ავრცელებს.
"მაბრალებენ იმას, რაც მე დავიწყე ამ ქვეყანაში, ქოლ-ცენტრების მხილება. მაბრალებენ, რომ ამას თურმე იმიტომ ვაკეთებდი, რომ ხელი შემეშალა კონკურენტების საქმიანობაში [...] ყველაზე მთავარი, ორგანიზებული ჯგუფის წევრად ვარ გამოყვანილი, რომლის 3 წევრს ფიზიკურად არ ვიცნობ: ოთარ ფარცხალაძეს არ ვიცნობ, არ ვიცნობ მიშა ჩოხელს, გიორგი მიქაძე გავიცანი პროცესზე. დათო მიქაძეს და ირაკლი სეხნიაშვილს ვიცნობ, ჩემი მეგობრები არიან. ანუ ჩემი დანაშაული ამ საქმეში არის ის, რომ დათო მიქაძის მეგობარი ვარ და ჯანგველაძის მკვლელობას ვაშუქებდი ისე, როგორც ვაშუქებდი და მაინც მოვახერხებ ამის გაშუქებას. [...]
რატომ უნდა დაიხუროს სხდომა, როცა დარბაზში ჩემი კოლეგები სხედან და ჩემი თანამშრომლები სხედან და მე მინდა, რომ ამ ადამიანებს პირდაპირ და ღიად ველაპარაკო იმიტომ, რომ ჩვენი პროფესია საჯაროობას გულისხმობს. ეს პროკურატურა გახდა რაღაცა ჩაკეტილი სივრცე, რაც მას უნდა მარტო იმაზე ლაპარაკობს საჯაროდ და რაც მას არ უნდა, სხვა ადამიანებს არ აძლევს ამაზე საუბრის საშუალებას, ეს მარტო ამ საქმეზე არ არის.
ისიც ძალიან კარგად ვიცი, ჩემ მიმართ დაინტერესება აქვს სუს-ის უფროსს, მამუკა მდინარაძეს. მთავარი პროკურორი არის მისი დანიშნული და მისი მეგობარია. მესმის ყველაფერი, რომ ეს საჯაროობა თქვენს ინტერესებში არ შედის, მაგრამ საჯაროობა შედის ჩემს ინტერესებში იმიტომ, რომ მე ამ რეპუტაციით ამ ქვეყანაში ცხოვრებას არ ვაპირებ. ისევე როგორც არანაირ საპროცესო გარიგებაზე, არანაირ აღიარებაზე და კომპრომისზე ამ საქმეში არ წავალ. სასწორზე დევს ჩემი, როგორც ჟურნალისტის სახელი და გვარი და მე ამ ცხოვრებაში არაფერი მეტი არ შემიქმნია. [...] მე მინდა საჯაროობა", — თქვა კილაძემ სხდომაზე.
შეგახსენებთ, რომ ორგანიზებული ჯგუფის მიერ ჩადენილი თაღლითობის და ფულის გათეთრების საქმეზე სისხლის სამართლებრივი დევნა დაიწყო 10 პირის მიმართ, მათ შორის ბრალდება დაუსწრებლად წარედგინებათ მიმალვაში მყოფ საქართველოს ყოფილ გენერალურ პროკურორს ოთარ ფარცხალაძეს და მისი დანაშაულებრივი ჯგუფის წევრებს: დავით მიქაძეს, ირაკლი სეხნიაშვილს და მიხეილ ჩოხელს. ამავე საქმეზეა დაკავებული "ქრონიკა +"-ის დამფუძნებელი ელისო კილაძეც.
"ბრალდების დადგენილება ასევე წარედგინება ჯგუფის სხვა წევრებს: გივი ჯიბლაძეს, ბენ ანორს, თორნიკე ჯანელიძეს და გიორგი კამლაძეს, რომლებმაც ქმედითად ითანამშრომლეს გამოძიებასთან და არა მხოლოდ აღიარეს ჩადენილი დანაშაული, არამედ არსებითად შეუწყვეს ხელი ტრანსნაციონალური დანაშაულის გახსნას", — აცხადებს პროკურატურა.
ოთარ ფარცხალაძის, გიორგი მიქაძის, დავით მიქაძის, ირაკლი სეხნიაშვილის, მიხეილ ჩოხელის, ელისო კილაძის, გივი ჯიბლაძის, ბენ ანორის, თორნიკე ჯანელიძის და გიორგი კამლაძის მიმართ, საქართველოს სისხლის სამართლის კოდექსის 180-ე და 194-ე მუხლებით გამოტანილი ბრალდება, სასჯელის სახედ და ზომად 9-დან 12 წლამდე თავისუფლების აღკვეთას ითვალისწინებს.