დავით ჯანდიერი: საბჭოთა კავშირის შემდეგ არ მახსენდება, რომ ადვოკატი დაბარებული ყოფილიყო
მოვედი, რომ შეკითხვებს ვუპასუხო. უცნაურია, საბჭოთა კავშირის შემდეგ არ მახსენდება, რომ ადვოკატი დაბარებული ყოფილიყო. ეს ძალიან უცნაური რამ არის, იმედი მაქვს, რომ ეს პირველი და უკანასკნელი იქნება, — ამის შესახებ "თანაინვესტირების ფონდის" ყოფილი ხელმძღვანელის, გიორგი ბაჩიაშვილის ადვოკატმა, დავით ჯანდიერმა მას შემდეგ განახადა, რაც ის, სავარაუდოდ, POST TV-ის მიერ გავრცელებული ინფორმაციის შემდეგ გამოკითხვაზე დაიბარეს.
"ჩემთვის ეს ინფორმაცია შოკია, უბრალოდ, წარმოუდგენელი რამ არის, რომელიც ძნელად დასაჯერებელია, რომ ადამიანმა ეს ციხიდან გააკეთოს და მე რომ მოწმედ ვარ დაბარებული, ეს სრული შოკია.
არასოდეს მქონია ქემოკლიძესთან შეხება. არ ვიცნობ. მისი ფოტო პირველად ვნახე, როდესაც სუს-ის მხრიდან განცხადება გავრცელდა. მაშინ, როდესაც გადადგა, გვარისთვისაც არ მიმიქცევია ყურადღება.
მინდა, რომ ყველაფერი გარკვეული იყოს. ამგვარი ნებისმიერი ტიპის ჩარევა შეიძლება, შეფასდეს როგორც ზემოქმედება ჩემზე, დანარჩენი მეც მაინტერესებს თუ რა შეკითხვები იქნება",— განაცხადა დავით ჯანდიერმა.
ცნობისთვის, POST TV-მ გაავრცელა ინფორმაცია, რომ სუს-ის მიერ დაკავებულ "გია ქემოკლიძესა და გიორგი ბაჩიაშვილს შორის სავარაუდო გარიგების შუამავალი ჯანდიერი იყო", რასაც დავით ჯანდიერი გამოეხმაურა და ამ ინფორმაციას "ბინძური და შეკვეთილი ქარდი" უწოდა. ბაჩიაშვილის ადვოკატის თქმით, აღნიშნული ინფორმაცია მის დისკრედიტაციას ემსახურება.
შეგახსენებთ, საქართველოს სუს-ის ანტიკორუფციული სააგენტოს თანამშრომლებმა "თანაინვესტირების ფონდის" ყოფილი ხელმძღვანელის გიორგი ბაჩიაშვილის საკანში მომხდარ ინციდენტთან დაკავშირებით, სპეციალური პენიტენციური სამსახურის პენიტენციური დეპარტამენტის დირექტორის ყოფილი მოადგილე გიორგი ქემოკლიძე დააკავეს.
- "გიორგი ბაჩიაშვილი აცხადებს, რომ გიორგი ქემოკლიძეს არ იცნობს და ბრალდება აბსურდულია" — ბაჩიაშვილის ადვოკატი
- სპს-ს ერთ-ერთი ყოფილი ხელმძღვანელი პირის მიერ ჩადენილი სავარაუდო დანაშაულის მსგავსი ქმედებები ზიანს აყენებს სპს-ს — სპს გიორგი ქემოკლიძის დაკავებაზე